Irlandia: Niesamowite spotkanie z dziką przyrodą. Nie wiedział, co pływa pod jego deską

Świat
Irlandia: Niesamowite spotkanie z dziką przyrodą. Nie wiedział, co pływa pod jego deską
Instagram/Joshua Nueva
Pływał na desce, gdy nagle zobaczył dwa rekiny

Niesamowite spotkanie z rekinami. Młody mężczyzna pływał po wodach Keem Bay w Irlandii, gdy nagle dostrzegł, że coś jest pod jego deską. Okazało się, że to dwa olbrzymie rekiny. Mężczyzna uwiecznił wszystko na nagraniu.

Joshua Nueva jest podróżnikiem odkrywającym dziką przygodę. Jednak to spotkanie zdecydowanie go zaskoczyło. Mężczyzna odpoczywał na wodach Keem Bay przy wyspie Achill w hrabstwie Mayo w Irlandii. Podczas paddleboardingu, czyli pływania na desce z wiosłem, mężczyzna odkrył, że pod jego deską coś pływa.  

 

ZOBACZ: Chcesz popływać odrzutowym rekinem? Potrafi się obracać, zanurzać i wyskakiwać z wody


Postanowił to sprawdzić i zaczął filmować zdarzenie. Okazało się, że przy jego desce pływają dwa olbrzymie rekiny. Według niego musiały mieć przynajmniej około pięciu metrów. Niesamowite wideo opublikował na swoich mediach społecznościowych. 

Zobaczył dwa rekiny. Spotkanie uwiecznił na nagraniu

Pod postem napisał, że nagranie nie jest w stanie oddać tego, jak wielkie wydawały się rekiny na żywo. 


"Cieszyłem się słońcem, będąc na desce, w ten świąteczny weekend i te dwa łagodne olbrzymy pojawiły się, gdy wiosłowałem w Keem Bay w hrabstwie Mayo. Były większe niż moja deska o długości 10 stóp, więc zgaduję, że miały od 14 do 16 stóp długości, szalone. Słowa/filmy nie są w stanie w pełni opisać, jak kolosalne są te rekiny w rzeczywistości” - napisał na swoim Instagramie.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joshua Nueva (@joshuanueva)

 

Pod zamieszczonym wideo posypały się komentarze dotyczącego tego unikatowego spotkania. "Tak! Też je zauważyłem z brzegu. Niesamowity widok", "Wiem, że są delikatne, ale wyglądają na takie ogromne i prehistoryczne, że jestem przerażony". 

 

ZOBACZ: Floryda. Siedziała w płytkiej wodzie. 13-latkę zaatakował rekin


Najedzone, niezaczepiane zwierzęta nie powinny stwarzać większego niebezpieczeństwa. Rekiny są odpowiedzialne za zabicie średnio 10 osób rocznie. Nie są to duże liczby, jednak należy pamiętać, że każdy kontakt z dzikim zwierzęciem wiąże się z ryzykiem i w takich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność.  

kar/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie