Papież Franciszek zabrał pierwszy raz głos po operacji. "Szczerze doceniam modlitwy"

Świat
Papież Franciszek zabrał pierwszy raz głos po operacji. "Szczerze doceniam modlitwy"
PAP/EPA/ETTORE FERRARI
Papież Franciszek podziękował za modlitwy po operacji

Papież Franciszek zabrał głos pierwszy raz po operacji. Na swoim Twitterze wyraził wdzięczność wszystkim tym, którzy modlili się za niego. Stolica Apostolska przekazała, że stan papieża się poprawia i jest "ogólnie dobry". W środę przeszedł operację plastyczną ściany brzucha i przeszedł zabieg laparotomii.

Papież w mediach społecznościowych napisał, że docenia modlitwy i wyrazy bliskości, które otrzymał od wiernych w ciągu minionych dni. 

 

"Szczerze doceniam modlitwy i liczne wyrazy bliskości i miłości, które otrzymałem w ciągu ostatnich kilku dni. Modlę się za wszystkich, a szczególnie za tych, którzy cierpią. Proszę was, abyście pamiętali o mnie w swoich modlitwach" - napisał papież Franciszek na Twitterze.

Stan zdrowia papieża Franciszka

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni informował w piątek o stanie zdrowia papieża. Ojciec święty powoli wraca do zdrowia, zaczął samodzielnie siedzieć.

 

ZOBACZ: Watykan. Papież Franciszek po operacji. Żartował po zabiegu

 

"Po śniadaniu Jego Świątobliwość zaczął się przemieszczać, spędzając większość poranka w fotelu. To pozwoliło mu czytać gazety i ponownie rozpocząć pracę" - przekazał Bruni.

 

Według lekarzy papież wraca do zdrowia. Rekonwalescencja pooperacyjna przebiega prawidłowo. Głowa Kościoła dużo wypoczywa, przesypia całe noce i, co bardzo istotne, oddycha samodzielnie. 

Operacja plastyczna ściany brzucha

W środę po południu papież Franciszek przeszedł zabieg laparotomii i operacji plastycznej ściany brzucha z powodu pooperacyjnej "przepukliny rozetnej, która powodowała nawracające, bolesne i pogarszające się zespoły subokluzyjne". Operacje przeprowadził chirurg Sergio Alfieri.

ZOBACZ: Rozpoczyna się misja pokojowa zapowiedziana przez papieża. Kardynał Matteo Zuppi odwiedzi Kijów

 

Po operacji Watykan przekazał, że papież jest "w dobrym stanie ogólnym". Wyniki badań pooperacyjnych były prawidłowe, a chirurg zapewnił, że papież nie posiada żadnych innych schorzeń. 

 

Rzecznik Watykanu poinformował, że konferencje z udziałem papieża zostały zawieszone do 18 czerwca. W środę rano papież Franciszek spotkał się ostatni raz z wiernymi podczas audiencji generalnej na placu Świętego Piotra w Watykanie. Później został przewieziony do kliniki Gemelli.

 

kar/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie