Watykan. Papież Franciszek wyszedł ze szpitala. "Wciąż żyję"

Świat
Watykan. Papież Franciszek wyszedł ze szpitala. "Wciąż żyję"
Reuters
Papież Franciszek po wyjściu ze szpitala przytula wiernych

Papież po kilku dniach wyszedł ze szpitala. Ojciec Święty opuszczając klinikę Gemelli zatrzymał się, by porozmawiać z dziennikarzami. Udzielił także błogosławieństwa kobiecie, której dziecko zmarło poprzedniej nocy. Pytany o to, jak się czuje, zażartował mówiąc: "Wciąż żyję". Franciszek przebywał w lecznicy z powodu zapalenia oskrzeli.

Papież Franciszek wychodząc ze szpitala, zatrzymał się przy dziennikarzach i oczekujących na niego wiernych - pacjentów kliniki. 

Franciszek rozmawiał z dziennikarzami

Ojciec Święty w rozmowie z mediami wyjaśnił, że w środę po audiencji generalnej źle się poczuł. - Ale nie bałem się - powiedział. Zapewnił, że teraz jego stan zdrowia jest już dobry.

 

Papież potwierdził również, że będzie przewodniczyć mszy w Niedzielę Palmową na placu Świętego Piotra. - Jak widać papież po antybiotykoterapii wygląda zdrowo - relacjonowała z Watykanu reporterka Polsat News, Urszula Rzepczak.

 

Franciszek pytany o to, jak się czuje, zażartował i odpowiedział: "Wciąż żyję". 

 

WIDEO: Papież Franciszek wyszedł ze szpitala

 

 

Podczas swojego postoju papież poświęcił również chwilę uwagi i udzielił błogosławieństwa zapłakanym rodzicom, którzy w nocy stracili córkę. Wcześniej podpisał się na gipsie chłopca ze złamaną ręką. 

 

Papież Franciszek po wyjściu z lecznicy rozmawiał z pacjentamiReuters
Papież Franciszek po wyjściu z lecznicy rozmawiał z pacjentami


Przed powrotem do Watykanu papież pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej na modlitwę. To świątynia, w której zawsze modli się w ważnych momentach swego pontyfikatu.

 

"Dziękuję wszystkim za bliskość i modlitwę. Zawierzam Maryi chorych, zwłaszcza najmniejszych, jak ci, których spotkałem na oddziale onkologii Polikliniki Gemelli. Módlmy się za cierpiących po śmierci bliskich oraz za ludzi pracujących w szpitalu. To wymaga heroizmu. Podziwiam ich" - taki wpis pojawił się popołudniu na koncie papieża.

 

Franciszek odwiedził oddział onkologiczny

Papież Franciszek, przebywał w rzymskiej poliklinice Agostino Gemelli w związku z infekcją dróg oddechowych. Podczas swojego pobytu w szpitalu odwiedził w piątek dzieci na oddziale onkologicznym.

 

Stolica Apostolska poinformowała, że wizyta trwała pół godziny. W jej trakcie Franciszek ochrzcił nowo narodzonego chłopczyka, który otrzymał imię Michelangelo.

 

 

Franciszek użył do tego celu wody ze szpitalnego naczynia w kształcie nerki.

 

Śpiący w chłopczyk obudził się, gdy na jego czoło spadły krople wody i zaczął płakać. Franciszek próbował uspokoić malca gładząc jego czoło. Dziecko przyszło na świat kilka tygodni temu.

nb/dk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie