Chiny: Student znalazł głowę szczura w posiłku ze stołówki. Uczelnia twierdzi, że to kaczka

Świat
Chiny: Student znalazł głowę szczura w posiłku ze stołówki. Uczelnia twierdzi, że to kaczka
Flickr/Michael Coghlan/CC By 2.0/Twitter/@manyapan

Student znalazł głowę szczura w stołówce - nagranie incydentu i zdjęcia rzekomego dania stały się wiralem w sieci, osiągając 310 milionów odsłoń. Władze uczelni wszystkiemu zaprzeczają i przekonują, że była to... głowa kaczki.

Do zdarzenia doszło w stołówce szkolnej w mieście Nanchang w Chinach. Incydent wywołał wielkie oburzenie, ponieważ w serwowanym daniu - według studenta, który je otrzymał - znalazła się głowa szczura. "Przecież widać jego zęby!" - stwierdził. Personel odpowiedzialny za catering informuje jednak, że to... szyja kaczki.

 

Głowa i szyja kaczki to popularne dania w wielu częściach Chin. Jednak, jak podał portal Whats on Weibo, akurat tego dania student nie zamawiał. Głowa, którą znalazł w swoim, ani trochę nie przypominała kaczej. Nagranie i zdjęcia potrawy stały się wiralem, a internauci pytają: "Jak to możliwe, że na szyi kaczki wyrosły zęby?". 

 

Oświadczenie uczelni

Uczelnia stwierdziła, że znalezisko było zwykłą częścią dania. 3 czerwca wydała oficjalne oświadczenie, w którym -jak napisał singapurski dziennik "The Straitstimes" - zadeklarowała, że był to kark kaczki. Napisano jednocześnie, że potrawa wcale nie zostałs wydana u nich, a kupiona na straganie obok placówki.

 

ZOBACZ: Chiny: influencer umarł przez trend na TikToku. Wziął udział w "pojedynku"


Lokalny departament ds. regulacji żywności zbadał incydent, a jego wstępne dochodzenie potwierdziło, że w potrawie znaleziona została szyja kaczki. Próbki szkolnych potraw mają zostać dokładnie przebadane, a wyniki udostępnione w najbliższych dniach.

 
Ta sama uczelnia dwa lata temu trafiła na czołówki gazet, kiedy w tamtejszej stołówce znaleziono szczura.   

kar/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie