Niemcy: Aktywiści klimatyczni uszkodzili 35 aut. Na celowniku drogie modele

Świat
Niemcy: Aktywiści klimatyczni uszkodzili 35 aut. Na celowniku drogie modele
Twitter/
Aktywiści klimatyczni uszkodzili w Berlinie co najmniej 35 aut

Aktywiści klimatyczni uszkodzili pod osłoną nocy co najmniej 35 samochodów w Berlinie. W autach poprzecinano opony, a grupa pochwaliła się filmem ze swojej akcji w mediach społecznościowych. Niemiecka policja potwierdziła, że zaczęli się do nich zgłaszać kolejni poszkodowani kierowcy.

"Posłuchajcie tego pięknego syczenia" - napisała na Twitterze grupa aktywistów klimatycznych The Tyre Extinguishers. Do wpisu załączono nagranie przedstawiające czarnego SUV-a na berlińskich tablicach rejestracyjnych.

 

Aktywiści pochwalili się, że pod osłoną nocy spuścili powietrze z opon w 50 samochodach - napisał niemiecki "Tagesspiegel". Na filmie słychać dźwięk spuszczanego z opon powietrza.

 

Berlin: Aktywiści poprzebijali kierowcom opony. Policja potwierdza

Informację o uszkodzeniu samochodów potwierdziła niemiecka policja. Funkcjonariusze przekazali, że na komendę w berlińskiej dzielnicy Pankow zaczęli zgłaszać się poszkodowani kierowcy. 35 przypadków uszkodzenia opon miało miejsce przy Heinrich-Böll-Straße.

 

"Można przypuszczać, że nie wszystkie przypadki zostały przez właścicieli do tej pory wykryte. Nie jest też jasne, czy wszystkie pojazdy, których dotyczy problem, to w rzeczywistości wyłącznie SUV-y" - podkreśla niemiecki dziennik.

Kolejna akcja aktywistów klimatycznych. "Trzeba coś z tym zrobić"

To nie pierwsza tego typu akcja niemieckich aktywistów klimatycznych. W ubiegłym roku uszkodzonych zostało 25 aut. Za szybami samochodów zostawiono wówczas ulotki mówiące o "szkodliwości aut dla klimatu" i że "trzeba coś z tym zrobić".

 

ZOBACZ: Niemcy: 34-latek był poszukiwany. Policja zatrzymała Polaka na parkingu

 

Tego typu zdarzenia mają miejsce nie tylko w Berlinie. "Leipziger Volkszeitung" poinformował w lutym o kierowcy z Lipska, który "nie zwrócił uwagi na ulotkę aktywistów i cudem uniknął wypadku" na autostradzie.

jkm/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie