Facebook odblokuje profil Konfederacji. Był zbanowany za łamanie regulaminu ws. COVID-19

Technologie
Facebook odblokuje profil Konfederacji. Był zbanowany za łamanie regulaminu ws. COVID-19
Polsat News, Pixabay
Sławomir Mentzen, jeden z liderów Konfederacji, jest aktywny w mediach społecznościowych, zwłaszcza na TikToku

"Presja ma sens. Profil Konfederacji na Facebooku wraca" - ogłosił w środę minister cyfryzacji Janusz Cieszyński. Partia pozbawiona była swojej oficjalnej strony w tym serwisie od stycznia 2022 r. Jak przekazywali politycy tego ugrupowania, Facebook stwierdził, że Konfederacja łamała regulamin dotyczący informacji o COVID-19.

Jak stwierdził Cieszyński, przekazując informację o odblokowaniu Konfederacji, "możemy się nie zgadzać, ale dla PiS wolność słowa zawsze będzie najważniejsza".

 

Konfederacja znów na Facebooku. Jej profil był rekordowy

Facebookowy profil partii Sławomira Mentzena, Krzysztofa Bosaka i Grzegorza Brauna został zbanowany 5 stycznia. Obserwowało go wówczas ponad 670 tys. osób. 

 

Administratorzy tego medium społecznościowego uzasadniali, że polityczne ugrupowanie złamało regulamin dotyczący informacji o COVID-19. - To próba ingerencji w demokrację - komentował wtedy Bosak.

 

ZOBACZ: "Śniadanie Rymanowskiego". Kłótnia o głosowanie. Mucha do Mentzena: Proszę się douczyć

 

Wtedy Cieszyński również zabierał głos. "Otrzymałem informację o tym, że Meta planuje dziś zdjąć fanpage Konfederacji. Możemy mieć różne poglądy, nie ma zgody na równych i równiejszych w sieci" - pisał ówczesny pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa. 

Konfederacja mocna w mediach społecznościowych

Strona Konfederacji była na początku 2022 roku największym fanpagem partii politycznej w Polsce. Dla porównania profile PiS i PO śledziło po około 300 tys. osób.

 

Konfederacja - mimo zablokowania facebookowej strony - nadal pozostała aktywna w internecie. Przykładowo tiktokowe filmiki autorstwa Sławomira Mentzena potrafią zdobyć po kilkaset tysięcy wyświetleń, a niekiedy więcej.

 

O tym, co dzieje się na politycznym TikToku pisze dziennikarz Interii Sebastian Przybył w cyklu "Polityczny przegląd TikToka".

wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie