Weszła na drzewo w centrum Poznania. Nietypowa interwencja służb

Polska
Weszła na drzewo w centrum Poznania. Nietypowa interwencja służb
Straż Miejska w Poznaniu
Operator monitoringu zauważył kobietę, która wspięła się na drzewo

Strażników miejskich z Poznania zaskoczyło zachowanie pewnej pani. Kamery monitoringu uchwyciły ją siedzącą na drzewie przy jednej z ulic w centrum wielkopolskiej metropolii. Gdy miasto budziło się do życia, jak gdyby nigdy nic siedziała na gałęzi między liśćmi. Na miejsce wysłano patrol policji. Okazało się, że miłośniczka bliskiego kontaktu z naturą jest trzeźwa.

Do niecodziennej interwencji poznańskiej straży miejskiej doszło w poniedziałek. Operator miejskiego monitoringu o godzinie 7:14 zauważył dziwne zachowanie kobiety. 

 

Wspięła się ona na jedno z drzew rosnących przy ulicy Wrocławskiej i postanowiła posiedzieć wśród jego gałęzi.

Dziwne zachowanie kobiety. Wspięła się na drzewo

Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej, a także policję.

 

ZOBACZ: Poznań: Papuga znaleziona na balkonie. Straż miejska szuka właściciela

 

- Kobieta zeszła o własnych siłach. Została wylegitymowana i pouczona o zachowaniu niezgodnym z prawem - powiedziała w rozmowie z "Faktem" rzeczniczka poznańskiej policji mł. asp. Marta Mróz.

 

 

Kobieta nie wyjaśniła, dlaczego wspięła się na drzewo. Jak ustalili mundurowi, w momencie zatrzymania była trzeźwa. Strażnicy miejscy podkreślają, że interwencja - szczęśliwie - zakończyła się jedynie na kilku połamanych gałęziach.

 

Sprawa mogła mieć jednak mniej szczęśliwy finał. Na zdjęciach opublikowanych przez poznańską straż miejską widać, że kobieta siedziała na wysokości, a pod nią znajdował się beton. Gdyby spadła z drzewa, mogłaby co najmniej się połamać.

msm/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie