Poznań: Papuga znaleziona na balkonie. Straż miejska szuka właściciela

Polska
Poznań: Papuga znaleziona na balkonie. Straż miejska szuka właściciela
Facebook/Straż Miejska Miasta Poznania
Strażnicy opublikowali zdjęcia znalezionej papugi

Mieszkaniec Poznania znalazł na swoim balkonie papugę. Mężczyzna od razu zaopiekował się zwierzęciem i zawiadomił o sprawie odpowiednie służby. W poszukiwaniu właściciela strażnicy miejscy opublikowali zdjęcia biało-błękitnego ptaka w mediach społecznościowych.

Ptaka znalazł na swoim balkonie przy ul. Czarna Rola mieszkaniec Poznania. Mężczyzna zaopiekował się papugą do czasu przyjazdu służb. Na miejscu pojawili się wolontariusze z Ekopatrolu.

 

Informację o znalezisku zamieściła w mediach społecznościowych poznańska Straż Miejska. W poszukiwaniu właściciela zwierzęcia na Facebooku opublikowano zdjęcia papugi.

 

"Komu uciekła ta ślicznota? Musi wrócić do domu, zwłaszcza że dziś obchodzimy Światowy Dzień Papug" - napisano w poście na Facebooku.

Papuga znaleziona na balkonie. Ptak czeka na właściciela

Na zdjęciach widać niewielką papugę falistą z białą głową oraz skrzydłami. Tułów ptaka siedzącego w transporterze jest w kolorze błękitnym.

 

ZOBACZ: Papuga kontrolowała pracę policjantów. "Usiadła na motocyklu i nas obserwowała"

 

Strażnicy wyjaśnili, że zwierzę znajduje się w bezpiecznym miejscu. "Papuga czeka na właściciela w swarzędzkim oddziale Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami" - podkreślono.

 

jkm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie