Nie żyje ksiądz Józef Stramek. Otrzymał święcenia z rąk Karola Wojtyły

Polska
Nie żyje ksiądz Józef Stramek. Otrzymał święcenia z rąk Karola Wojtyły
Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich
Nie żyje ksiądz Józef Stramek

Nie żyje ksiądz Józef Stramek. Duchowny zmarł po chorobie w wieku 88 lat. Kapłan był przyjacielem Karola Wojtyły z czasów krakowskich i to z jego rąk otrzymał święcenia kapłańskie. Ksiądz Stramek znany był zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Ksiądz Józef Stramek urodził się 18 lutego 1935 roku w Sidzinie na Podhalu. "W strukturach Zakonu Kanoników Laterańskich pełnił wiele ważnych funkcji. Był cenionym kaznodzieją i duszpasterzem" - wspominają kapłana duchowni z Zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich.

Odszedł ksiądz Józef Stramek. Przyjaźnił się z Karolem Wojtyłą

Ksiądz Stramek przyjął święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego biskupa krakowskiego Karola Wojtyły w 1960 roku, z którym przyjaźnił się, gdy ten był jeszcze kardynałem w Krakowie.

 

W latach 60. i 70. ksiądz Stramek pracował w Ełku, a od 1976 do 2000 roku był proboszczem w parafii Bożego Ciała w Krakowie. Następnie w latach 2002-2012 pełnił funkcję proboszcza w Gietrzwałdzie, gdzie spędził ostatnie lata życia.

 

ZOBACZ: Ksiądz Piotr Jarosiewicz o tym, kiedy śnią się zmarli. "Pomagajmy, ile możemy"

 

Duchowny zmarł w nocy z 5 na 6 czerwca w wieku 88 lat w warszawskiej placówce zakonu bonifratrów.

 

"Jego pasterska troska, którą otaczał przybywających do Gietrzwałdu pielgrzymów była znana w Polsce, ale także poza granicami naszej Ojczyzny" - pisze Zakon Kanoników Laterańskich.

msm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie