Janusz Kapusta laureatem nagrody im. Lecha Kaczyńskiego. Morawiecki: Pisze prosto o liniach krzywych

Polska
Janusz Kapusta laureatem nagrody im. Lecha Kaczyńskiego. Morawiecki: Pisze prosto o liniach krzywych
Polsat News
Kongres Polska Wielki Projekt. Mateusz Morawiecki ogłosił, że nagroda im. Lecha Kaczyńskiego wędruje w ręce Janusza Kapusty

Nagroda im. Lecha Kaczyńskiego trafiła do Janusza Kapusty - malarza, rysownika i odkrywcy m.in. k-dron, jedenastościennej bryły geometrycznej. - Pan Janusz pisze prosto o liniach krzywych - powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki, obecny na wręczeniu nagród, poinformował, że Kongres Polska Wielki Projekt zajął się w tym roku pojęciem suwerenności. - Suwerenność wykuwa się w boi, wykuwa się czynem. Jako naród w szczególności zdajemy sobie sprawę z tego, że suwerenność w mniejszym stopniu pisze się atramentem, a w większym stopniu krwią - mówił szef rządu.

Janusz Kapusta laureatem nagrody im. Lecha Kaczyńskiego

- Do wszystkich laureatów, którym chcę podziękować za wspaniałe dzieło życia, dołącza kolejny znakomity laureat. Pan Janusz Kapusta - ogłosił.

 

ZOBACZ: Stopnie alarmowe na terenie całego kraju. Premier Mateusz Morawiecki zdecydował

 

Jak wskazał, Janusz Kapusta od lat stara się "pisać prosto o liniach krzywych", a także szukać rozwiązań we współczesnym świecie, które będą drogowskazem dla młodych pokoleń i dla wszystkich, którzy "szukają sensu życia w tej skomplikowanej rzeczywistości".

"Człowiek renesansu, twórca bardzo ciekawy"

- Ja wiele razy sięgałem do rysunków pana Jana Kapusty. To twórca bardzo ciekawy, człowiek renesansu. Łączy dziedziny sztuki i nauki w sposób absolutnie unikalny. Pomaga nam wszystkim tłumaczyć tę współczesność - dodał premier.

 

Janusz Kapusta, polski wynalazca, rysownik i malarz, który wynalazł k-dron. Jedenastościenna bryła geometryczna. W skład K-dronu wchodzi powierzchnia k-dronowa, będąca rombem z dołączonymi trójkątami prostokątnymi i bazy k-dronu. Dwa k-drony złożone ze sobą dają sześcian.

nb/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie