Bunt w partii Putina. Poseł mówi o porażce w wojnie

Świat
Bunt w partii Putina. Poseł mówi o porażce w wojnie
Telegram.com/@konstantinzatulin
Konstantin Zatulin

Rosji nie udało się osiągnąć żadnego z celów postawionych przez Putina na początku "specjalnej wojskowej operacji" - twierdzi Konstantin Zatulin. Rosyjski polityk jest ważną postacią w Dumie Państwowej i członkiem partii Jedna Rosja.

Słowa zastępcy przewodniczącego Komisji Dumy Państwowej ds. WNP, Integracji Euroazjatyckiej i Stosunków z Rodakami wywołały ogromne poruszenie w mediach opozycyjnych w Rosji.

 

Wypowiedź cytowana jest m.in. przez kanał Telegram "Lutowy poranek" należący do antykremlowskiej telewizji internetowej o tym samym tytule.

 

ZOBACZ: "Bojowa szarańcza". Rosja twierdzi, że Ukraińcy używają owadów w walce

 

- Jakie cele zostały oficjalnie zadeklarowane na początku "specjalnej wojskowej operacji"? Denazyfikacja, demilitaryzacja, neutralność Ukrainy i ochrona cierpiących przez cały ten czas mieszkańców Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. W którym z tych punktów osiągnęliśmy wynik? W żadnym - mówił Zatulin.

Porażka polityki Władimira Putina

Eksperci podkreślają, że głosy przeciwne do powszechnie panującej narracji narzucanej przez Kreml są coraz częściej obecne w rosyjskiej przestrzeni medialnej.

 

Nie pomagają temu kolejne przemówienia prezydenta Rosji, który obiecuje budowanie "nowego ładu światowego".

 

Również zdaniem Konstantina Zatulina trudno jest mówić o skutecznej polityce międzynarodowej Federacji Rosyjskiej.

 

- Niektóre z nich (cele - red.) przestały mieć jakiekolwiek znaczenie. Na przykład neutralność Ukrainy. Jakie jest znaczenie tego wymogu? W tej chwili żadne - podkreślił poseł putinowskiej partii Jedna Rosja.

mjo/bas / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie