Zaginięcie Madeleine McCann. Prokuratura mówi o zabezpieczonych przedmiotach

Świat
Zaginięcie Madeleine McCann. Prokuratura mówi o zabezpieczonych przedmiotach
AP/Joao Matos
Poszukiwania Madeleine McCann

Niemieccy prokuratorzy zabezpieczyli przedmioty, które udało się odnaleźć w trakcie przeszukiwań zbiornika wodnego Barragem do Arade w Portugalii - podał Reuters. Śledczy przeszukali miejsce, gdzie widziany był główny podejrzany w sprawie Madeleine McCann Christian B. Dziewczynka zaginęła w 2007 roku podczas rodzinnych wakacji.

W połowie maja pojawiły się informacje, że służby wznawiają prace nad sprawą Madeleine McCann. Brytyjscy, niemieccy oraz miejscowi śledczy prowadzili poszukiwania na zbiorniku wodnym Barragem do Arade w Portugali. 

Prokuratura zabezpieczyła przedmioty w trakcie poszukiwań

Jak powiadomili niemieccy prokuratorzy w czwartek, w trakcie akcji zabezpieczono przedmioty.


"Obszar wzdłuż zbiornika został przeszukany pod kątem możliwych dowodów. Wiele przedmiotów zostało zabezpieczonych w trakcie prac. Będą one oceniane w nadchodzących dniach i tygodniach" - podała niemiecka prokuratura, cytowana przez portal News Sky.

 

ZOBACZ: Sprawa Madeleine McCann. Zaskakująca decyzja sądu w Niemczech

 

"W tym momencie nie można stwierdzić, że przedmioty te są rzeczywiście związane ze sprawą Madeleine McCann" - zaznaczono.  


Jak zapowiedziano, działania wobec 46-letniego podejrzanego Christiana B. "mogą potrwać jeszcze długi czas".  

Zaginięcie Madeleine McCann

Pochodząca z Wielkiej Brytanii Madeleine McCann zniknęła 3 maja 2007 roku. Dziewczynka po godzinie 19:30 była sama w pokoju hotelowym w Praia da Luz - portugalskim kurorcie, w tym czasie jej rodzice przebywali na kolacji z przyjaciółmi. Jak informowali, mieli kilkukrotnie odwiedzać dziecko, aż w końcu po godzinie 22:00 dziewczynki nie było w pokoju. 

 

Po zaginięciu śledztwa prowadzone były przez służby Wielkiej Brytanii, Niemiec i Portugalii. Pod koniec maja bieżącego roku wznowione zostały prace nad sprawą dziewczynki, działania rozpoczęto na zbiorniku wodnym Barragem do Arade w Portugalii, gdzie miał być widywany Christian B.  


Christian B. jest głównym podejrzanym w sprawie Madeleine McCann. Mężczyzna obecnie przebywa w niemieckim więzieniu, gdzie odsiaduje karę za gwałt popełniony w 2005 roku. Christian B. nie został oficjalnie oskarżony, zaprzeczył również, by był związany ze sprawą. 

anw/dsk/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie