Nie wrócił do jednostki. Żołnierz zgubił się podczas biegu na orientację

Polska
Nie wrócił do jednostki. Żołnierz zgubił się podczas biegu na orientację
Facebook/Wojsko Polskie
Odnalazł się żołnierz z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim (zdj. ilustracyjne)

Znaleziono żołnierza 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, który nie wrócił do jednostki po ćwiczeniach. Wojskowy najprawdopodobniej zgubił się w lesie podczas biegu na orientację. Wcześniej media informowały, że 46-latek może mieć przy sobie broń.

Informację o odnalezieniu żołnierza 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim (woj. łódzkie) przekazała rzecznik jednostki kpt. Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska. - Wiele wskazuje na to, że najprawdopodobniej zgubił się podczas biegu na orientację. Tak na razie możemy powiedzieć - poinformowała w rozmowie z PAP.

 

Poszukiwania żołnierza rozpoczęto w środę w lasach pod Tomaszowem Mazowieckim, po tym jak nie wrócił do jednostki macierzystej. Kapitan Dutkiewicz-Pawlikowska nie udzieliła jednak informacji o stanie zdrowia wojskowego.

 

- Aby to zrobić, muszę dotrzeć do materiałów, w tej chwili nic więcej powiedzieć nie mogę - stwierdziła rzecznik.

 

ZOBACZ: Radom: Ciało żołnierza w kontenerze mieszkalnym. Dochodzenie wszczęła prokuratura

Żołnierz zaginął w lesie. Nie wrócił do swojej jednostki

Dziennikarze RMF FM ustalili wcześniej, że mężczyzna może mieć przy sobie broń długą: karabinek beryl z dwoma magazynkami, najpewniej bez amunicji.

 

46-letni żołnierz pełni w jednostce zasadniczą służbę wojskową. Podkreślono, że wojskowy mimo swojego  wieku nie ma zbyt dużego doświadczenia wojskowego.

jkm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie