Radom: Ciało żołnierza w kontenerze mieszkalnym. Dochodzenie wszczęła prokuratura

Polska polsatnews.pl
Radom: Ciało żołnierza w kontenerze mieszkalnym. Dochodzenie wszczęła prokuratura
Wojsko Polskie
Ćwiczenie taktyczne z wojskami pk. Myszołów-21 w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego

Na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu znaleziono ciało żołnierza. Informację potwierdził por. Paweł Kłosowski, rzecznik jednostki, do której należał wojskowy, czyli 3. Warszawskiej Brygady Rakietowej Obrony Powietrznej. Jak dowiedział się nieoficjalnie polsatnews.pl, zwłoki odkryto w jednym z kontenerów mieszkalnych.

Ciało żołnierza odkryto w poniedziałek rano na terenie 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Jak nieoficjalnie dowiedział się polsatnews.pl, zwłoki wojskowego znajdowały się w kontenerze mieszkalnym, należącym do 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na miejsce wezwano służby ratunkowe.

 

Mimo błyskawicznej reakcji, żołnierza nie udało się uratować. Przyczyna jego śmierci nie została podana do publicznej wiadomości. Lekarze pogotowia ratunkowego stwierdzili zatrzymanie akcji serca mężczyzny.

 

ZOBACZ: Dęblin: Zaginął 21-letni żołnierz. Żandarmeria prosi o pomoc

 

Wojskowy, którego ciało znaleziono w kontenerze, służył w 3. Warszawskiej Brygadzie Rakietowej Obrony Powietrznej z siedzibą w Sochaczewie. Informację potwierdził rzecznik prasowy jednostki por. Paweł Kłosowski. - Doszło do takiej sytuacji, zmarł żołnierz naszej jednostki - przekazał w rozmowie z polsatnews.pl.

 

- Rodzinie zmarłego udzielono wszelkiej możliwej pomocy - dodał por. Kłosowski.

 

Dokładne okoliczności tej sprawy nie są jasne. Badaniem przyczyny zgonu zajęli się biegli. Dochodzenie w sprawie śmierci wojskowego prowadzi Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ursynów.

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie