Ceny paliw na wakacjach. Szef PKN Orlen obiecuje: Zrobimy wszystko, by były niższe

Moto
Ceny paliw na wakacjach. Szef PKN Orlen obiecuje: Zrobimy wszystko, by były niższe
Polsat News
Prezes Orlenu Daniel Obajtek złożył obietnicę w kwestii cen paliw

- Wszystko zależy od notowań, jak również od naszej siły i pozycji. Zrobimy wszystko, by ceny paliw w wakacje były jeszcze niższe - oświadczył w rozmowie z Polsat News Daniel Obajtek. Prezes Orlenu zapewnił, że Polska zabezpiecza się na lato poprzez zakupy większej ilości ropy po niższych cenach.

Na razie ceny paliw w Polsce są zbliżone do cen europejskich. Czy w wakacje może być taniej? Prezes Orlenu twierdzi, że jest taka szansa.

 

ZOBACZ: Sieradz: Pijany kierowca przyjechał po paliwo. Miał prawie 3,5 promila

 

- Wszystko zależy od notowań, jak również od naszej siły i pozycji. Zrobimy wszystko, by ceny paliw w wakacje były jeszcze niższe - powiedział w rozmowie z Polsat News.  

Baryłka ropy staniała w 2023 roku

Jak dodał Daniel Obajtek, kierowany przez niego koncern "oczywiście zabezpiecza się poprzez zakupy większej ilości ropy po odpowiednich cenach". Przypominał, że baryłka ropy Brent kosztuje obecnie 76 dolarów. Tymczasem przez większość pierwszego kwartału 2023 roku było to około 80-85 dolarów za baryłkę.

 

WIDEO: Daniel Obajtek w Polsat News o cenach paliw

 

 

Z analizy serwisu e-petrol wynika, że benzyna, diesel i autogaz tanieją. Jak wyliczyli analitycy, średnia cena autogazu spadła w porównaniu z ubiegłym tygodniem o pięć groszy i obecnie wynosi 2,99 zł.

 

O tyle samo potaniała benzyna 95-oktanowa, która kosztuje aktualnie średnio 6,49 zł. O 10 groszy w ciągu tygodnia staniał diesel. Za litr tego paliwa trzeba zapłacić 6,11 zł. 

adn/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie