Prognoza pogody na piątek, 26 maja

Polska
Prognoza pogody na piątek, 26 maja
Pixabay/Hans/IMGW/Twitter
W piątek w części kraju możliwe burze z gradem.

W piątek nieco się ochłodzi, a termometry wskażą od 14°C nad morzem do 22°C na południowym wschodzie. W całym kraju będzie raczej pogodnie, ale gdzieniegdzie można się spodziewać opadów deszczu i lokalnych burz, którym może towarzyszyć grad.

W piątek największe zachmurzenie będzie od krańców wschodnich Małopolski przez Podkarpacie po Lubelszczyznę i przelotnych opadów deszczu i burz można spodziewać się nad południowo-wschodnią Polską.

 

Zobacz: Podzieli Europę na pół. Antycyklon Vera coraz bliżej Polski

Ostrzeżenia I stopnia przed burzami z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia o możliwych burzach z gradem na terenie pięciu powiatów woj. świętokrzyskiego oraz całych województw podkarpackiego, małopolskiego i lubelskiego.

 

 

W piątek najchłodniej będzie jednak nad morzem - od 13°C do 16°C. Na zachodzie kraju termometry pokażą do 17-20°C. W piątek najcieplej będzie na wchodzie kraju - do 22°C.

 

Prognoza pogody na sobotę 27 maja

Sobota i niedziela zapowiadają się pogodnie, ale nieco chłodniej niż w ciągu mijającego tygodnia. Temperatura maksymalna mierzona w cieniu tylko lokalnie. przekroczy 20°C.

 

ZOBACZ: Niemcy. Trąba powietrzna zniszczyła ponad 50 budynków. Straż pożarna pracuje na miejscu

 

W sobotę zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Termometry pokażą 15°C na Suwalszczyźnie, nad morzem i w dolinach karpackich, do 21°C na Ziemi Lubuskiej. 

pgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie