Łódź: Zabójstwo sprzed 16 lat bliskie rozwiązania. 42-latek z zarzutami

Polska
Łódź: Zabójstwo sprzed 16 lat bliskie rozwiązania. 42-latek z zarzutami
Polsat News
Zatrzymano mężczyznę w związku ze sprawą sprzed 16 lat

W środę aresztowano mężczyznę podejrzanego o zabójstwo sprzed 16 lat. W trakcie przesłuchania opowiadał ze szczegółami o dniu, w którym zamordowano Małgorzatę B. spod Łodzi. Została zaatakowana, wykorzystana seksualnie i na końcu, gdy była jeszcze przytomna, zakopana w ziemi.

25 lipca 2007 roku Małgorzata B., mieszkanka Starowej Góry położonej około 10 km od Łodzi, wyszła ze swojego domu i zmierzała na przystanek autobusowy do pracy. Nigdy jednak do niej nie dojechała. Przez 16 lat nie było wiadomo, co się z nią stało - aż do minionej środy. W lesie śledczy odnaleźli w ziemi ciało kobiety.

 

- Przeszukiwanie terenu było niezwykle intensywne. Wykorzystaliśmy do tego specjalistyczny sprzęt, szereg ekspertów, w tym antropologów i archeologów. (...) Spełnił się najbardziej dramatyczny scenariusz, kobieta została zamordowana - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

 

ZOBACZ: Łódzkie: Rozwikłana zagadka zaginięcia sprzed 16 lat. Kobieta została zamordowana

 

Kobieta została prawdopodobnie zaatakowana na przystanku, sprawca próbował ją wykorzystać, a potem dusił i bił. Gdy była zakopywana w ziemi, być może jeszcze żyła.

Jak śledczy wpadli na trop kobiety?

W grudniu 2022 roku śledczy dotarli do mężczyźny - 42-latka - który miał wiedzę na temat sprawy. Został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzut zabójstwa kwalifikowanego w związku z gwałtem.

 

WIDEO: Policja bada sprawę sprzed 16 lat 

 

 

Jak wynika z informacji pozyskanych przez reporterkę Polsat News Agatę Gwizdałę "mężczyzna z zimą krwią, bez emocji, opowiadał łódzkiej prokuraturze o sprawie". Przyznał, że dzień przed zabójstwem zauważył kobietę na przystanku i gdy spotkał ją ponownie, zdecydował, że zaatakuje.

 

Dziś sąd rozpatrzy wniosek o tymczasowy areszt. Grozi mu dożywocie.

kg/ sgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie