"Produkcja człowieka". Posłanka PiS Barbara Bartuś o in vitro

Polska
"Produkcja człowieka". Posłanka PiS Barbara Bartuś o in vitro
Polsat News
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Barbara Bartuś

- To nie jest metoda walki z bezpłodnością, to jest produkcja człowieka - powiedziała z sejmowej mównicy posłanka PiS Barbara Bartuś podczas debaty o sytuacji kobiet w Polsce. Jej wypowiedź spotkała się ze sprzeciwem opozycji. Lewica zapowiada wniosek o ukaranie parlamentarzystki do komisji etyki.

Sytuacja kobiet w Polsce była tematem czwartkowej informacji bieżącej w Sejmie. Wnioskował o nią klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej. Głos w dyskusji zabrało kilkudziesięciu posłów, jednak najwięcej emocji wzbudziła wypowiedź posłanki PiS Barbary Bartuś.

Kontrowersyjna wypowiedź posłanki PiS o in vitro

- Totalna opozycja próbuje zrobić z kobiet osoby niepełnosprawne, które nic nie potrafią i wszystko trzeba im załatwić. Walkę o prawa kobiet ograniczacie do walki o antykoncepcję, o prawo do aborcji, czyli prawo do zabijania dzieci, które już się poczęły, i krzyczycie jednocześnie, że tak mało dzieci się rodzi - stwierdziła polityk z klubu partii rządzącej.

 

ZOBACZ: Obywatelski projekt dotyczący przerywania ciąży. Jest decyzja Sejmu

 

Następnie przeszła do kwestii metody zapłodnienia in vitro. - To nie jest metoda walki z bezpłodnością to jest produkcja człowieka - stwierdziła Bartuś.

 

WIDEO: Zobacz materiał "Wydarzeń"

 

Wniosek do komisji etyki. "Słyszymy antynaukowe, absurdalne wypowiedzi"

Słowa posłanki PiS wywołały sprzeciw w sejmowych ławach opozycji. Posłowie i posłanki tam zasiadający oburzyli się, słysząc słowa Bartuś i nazywają je skandalicznymi.


- Cały czas słyszymy antynaukowe, absurdalne wypowiedzi, które są szkodliwe dla Polek i Polaków - skomentowała Wanda Nowicka z Nowej Lewicy. 
 


- Składamy wniosek do komisji etyki na posłankę Barbarę Bartoś za jej skandaliczne słowa na temat metody in vitro - zapowiedziała posłanka Nowej Lewicy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, pokazując przed kamerami stosowny dokument.

adn/wka / Polsat News / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie