Nie żyje Riad Haidar. Poseł KO miał 71 lat

Polska
Nie żyje Riad Haidar. Poseł KO miał 71 lat
Pawel Wodzynski/East News
Nie żyje Riad Haidar

Riad Haidar zmarł w wieku 71 lat. "Dotarła do mnie smutna wiadomość o śmierci naszego kolegi, Riada Haidara, posła Koalicji Obywatelskiej i członka Inicjatywy Polskiej. Szanowanego lekarza i społecznika. Przede wszystkim dobrego człowieka, który całe swoje życie pomagał innym. Rodzinie składam wyrazy współczucia" - jako jedna z pierwszych przekazała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Na oficjalnym koncie Riada Haidara pojawiła się informacja o śmierci. "Z wielką przykrością i żalem informujemy, że dziś rano po długiej walce z chorobą odszedł Doktor Riad Haidar, Poseł na Sejm RP". Dodano, że wszelkie dodatkowe informacje zostaną przekazane w oddzielnym komunikacie.

 

Riad Haidar nie żyje. Lekarz, społecznik, polityk

Riad Haidar ukończył studia lekarskie na Akademii Medycznej w Lublinie, gdzie uzyskał specjalizację z pediatrii. Powrócił do rodzinnej Syrii, po czym zawarł kontrakt w mieście Al-Bajda. Kilka lat później wrócił do Polski i rozpoczął pracę w tutejszych szpitalach.

 

W międzyczasie był szefem sztabu WOŚP w Białej Podlaskiej. Kierowanemu przez niego przez wiele lat oddziałowi nadano imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Od 2000 roku poświecił się także polityce. Z ramienia SLD zasiadał w Radzie Miasta Biała Podlaska i w Sejmiku Województwa Lubuskiego. W wyborach do Parlamentu Europejskiego bezskutecznie kandydował z list Koalicji Europejskiej. Po odejściu z SLD uzyskał mandat posła z list Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim.

Znajomi żegnają Riada Haidara

"Dziś odszedł nasz kolega Riad Haidar. Po pierwsze przyjaciel, po drugie doktor, po trzecie poseł. Wszystkie te role spełniał wzorowo. Całe swoje serce poświecił ratowaniu tych najmniejszych serduszek - dzieci" - napisała Marta Golbik.

 

 

"Dzisiaj odszedł nasz kolega, wspaniały człowiek - Riad Haidar. Spoczywaj w pokoju" - przekazała Marta Wcisło. 

 

 

"Dotarła do mnie smutna wiadomość o śmierci naszego kolegi, Riada Haidara, posła Koalicji Obywatelskiej i członka Inicjatywy Polskiej. Szanowanego lekarza i społecznika. Przede wszystkim dobrego człowieka, który całe swoje życie pomagał innym. Rodzinie składam wyrazy współczucia" - pożegnała Haidara Małgorzata Kidawa-Błońska. 

 

 

"Żegnaj przyjacielu. Rozmawiałem z Riadem jeszcze tydzień temu. Zmagał się z ciężką chorobą, ale nie brakowało mu optymizmu i nadziei. Miał być na posiedzeniu Sejmu. Niestety, dziś rano zmarł. Riad był po prostu bardzo dobrym człowiekiem. Będzie nam go bardzo brakowało" - przekazał Dariusz Joński

 

 

"Bardzo smutna wiadomość. Po długiej chorobie zmarł Riad Haidar. Był posłem KO z okręgu chełmskiego, wcześniej samorządowcem i działaczem społecznym, należał w przeszłości do SLD. Zawodowo był lekarzem neonatologiem" - napisał Miłosz Smoleński. 

 

 

"Dziś dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarł Riad Haidar. Świetny lekarz, samorządowiec, poseł. Członek komisji zdrowia, dla którego dobro drugiego człowieka było zawsze priorytetem. Niech spoczywa w pokoju" - przekazał Władysław Kosiniak-Kamysz. 

 

 

W mediach społecznościowych Riada Haidara pożegnali też m.in. Wanda Nowicka, Tomasz Trela i Barbara Nowacka.

kg/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie