Riad Haidar nie będzie już ordynatorem w szpitalu. "To polityczna decyzja radnego PiS"

Polska
Riad Haidar nie będzie już ordynatorem w szpitalu. "To polityczna decyzja radnego PiS"
APF Foto, Facebook/Riad Haidar

"Nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie" - napisał Riad Haidar, który stracił właśnie stanowisko ordynatora oddziału neonatologicznego w bialskim szpitalu. Ceniony neonatolog i pediatra twierdzi, że to decyzja polityczna dyrektora placówki, a zarazem radnego Zjednoczonej Prawicy. Haidar został niedawno posłem z ramienia Koalicji Obywatelskiej.

"Z ogromnym smutkiem i żalem informuję Was, że decyzją Dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego (radnego Zjednoczonej Prawicy) od 1 stycznia 2020 nie będę już kierował Oddziałem Neonatologicznym w bialskim Szpitalu" - poinformował w niedzielę wieczorem za pośrednictwem Facebooka Riad Haidar.

 

Neonatolog i pediatra kierował oddziałem od 1999 roku. "To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała" - napisał.

 

Jak podkreślił, nigdy nie było żadnych zarzutów do jego pracy. "Wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie" - dodał.

 

"Sytuacja o tyle smutna, że jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców" - napisał.

 

ZOBACZ: Ostrzelano samochód kijowskiego radnego. Zginął jego 3-letni syn

 

 

Jak dodał, "to już chyba koniec" jego "ponad 40-letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu". "Jest mi po ludzku bardzo smutno" - napisał Haidar.

 

"Umowa nie przewidywała kierowania oddziałem"

 

Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie rzecznika bialskiego szpitala. Jak wyjaśniono, umowa Haidara wygasała wraz z końcem roku. "Podczas spotkania 18 grudnia br. dyrektor placówki zaproponował Panu doktorowi dalszą współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej na udzielanie świadczeń w ww. oddziale. Została mu przedstawiona jednostronnie podpisana umowa dalszej współpracy na dogodnych warunkach. Umowa nie przewidywała kierowania i zarządzania oddziałem. Pan Doktor - nad czym ubolewamy - nie przyjął powyższej propozycji" - napisano w oświadczeniu.

 

W piśmie poinformowano również, że w najbliższych miesiącach zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko lekarza kierującego oddziałem. "Na ten okres zostanie powołany pełniący obowiązki" - dodano.

 

Jak podkreślono, dyrekcja szpitala "jest otwarta na dalszą współpracę z panem doktorem Haidarem".

 

Wieloletni szef sztabu WOŚP

 

Riad Haidar urodził się w Syrii, a w 1989 roku uzyskał polskie obywatelstwo. W latach 80. ukończył studia lekarskie na Akademii Medycznej w Lublinie. Uzyskał specjalizację w zakresie pediatrii i na krótko powrócił do Syrii, po czym zawarł kontrakt na pracę w zawodzie lekarza w libijskim mieście Al-Bajda.

 

Po powrocie do Polski w 1991 roku, podjął praktykę na Oddziale Neonatologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Osiem lat później objął stanowisko ordynatora tego oddziału, któremu nadano imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uzyskał w międzyczasie specjalizację w dziedzinie neonatologii, ukończył też studia podyplomowe m.in. z zakresu zarządzania w służbie zdrowia na UMCS.

 

ZOBACZ: PiS znalazł kandydatkę na szefową komisji rodziny. Ma zastąpić Biejat z Lewicy

 

Politycznie związany był z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Z jego ramienia w latach 2002-2010 zasiadał w Radzie Miasta Biała Podlaska. W latach 2010-2019 był natomiast radnym Sejmiku Województwa Lubelskiego. 

 

W 2019 roku, po odejściu z SLD wystartował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim. Uzyskał mandat posła IX kadencji, otrzymując 21 483 głosów. W Sejmie został członkiem Komisji Zdrowia oraz Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie