Kołobrzeg: Potężny wybuch w bloku. Suchy szampon zdewastował mieszkanie

Polska
Kołobrzeg: Potężny wybuch w bloku. Suchy szampon zdewastował mieszkanie
Polsat News
Wybuch w Kołobrzegu

Potężny wybuch obudził w czwartek nad ranem mieszkańców jednego z bloków w Kołobrzegu. W mieszkaniu przy ulicy Grochowskiej eksplodował suchy szampon w sprayu.

Do zdarzenia doszło około godziny 4 nad ranem. Fala uderzeniowa była na tyle silna, że wypchnęła okno na zewnątrz budynku. Odłamki szkła znacząco uszkodziły zaparkowane obok samochody.

 

Z ustaleń Polsat News wynika, że substancja wybuchła z powodu przegrzania opakowania z suchym szamponem. Stało ono tuż obok zapalonej świeczki, którą dogrzewała się starsza kobieta, mieszkanka lokalu.

 

- Zastęp, który przyjechał na miejsce zastał powybijane szyby, dużo szkła na zewnątrz. Jedno okno wraz z futryną wyleciało na zewnątrz budynku. Po rozpoznaniu okazało się, że doszło do wybuchu areozolu - poinformował Krzysztof Azierski ze straży pożarnej w Kołobrzegu.

 

WIDEO: Do eksplozji suchego szamponu doszło około godziny 4 nad ranem

 

 

W incydencie nikt nie ucierpiał, choć właścicielka mieszkania, jak podkreślają służby, miała bardzo dużo szczęścia. Fala uderzeniowa, która powstała w wyniku wybuchu rozeszła się nad poziomem łóżka, w którym spała.

 

ZOBACZ: Zaginięcie małżeństwa z Warszawy. Policja podała prawdopodobne miejsce pobytu

 

Starsza kobieta była nakryta kołdrą dzięki czemu odłamki szkła nie spowodowały żadnych obrażeń.

Problemy z suchym szamponem

Okazuje się, że wspomniany suchy szampon może stwarzać zagrożenie dla zdrowia nie tylko ze względu na właściwości wybuchowe.

 

Lekarze ze Szwecji alarmują, że substancja coraz częściej używana jest przez młode osoby do odurzania się.

 

- To naprawdę zły pomysł. Wdychanie suchego szamponu może spowodować zatrzymanie akcji serca nawet przy pierwszej próbie - stwierdza Erik Lindeman, lekarz z Centrum Informacji o Truciznach (Poison Information Centre). 

 

Więcej o niebezpiecznym trendzie przeczytasz na portalu Interia.pl.

mjo/grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie