Susiec. Wypadek przy zbiorniku z szambem. Apel policji o uwagę

Polska
Susiec. Wypadek przy zbiorniku z szambem. Apel policji o uwagę
KPP Tomaszów Lubelski
Dziecko do szpitala odtransportował śmigłowiec LPR

Dwulatek wpadł do przydomowego zbiornika na nieczystości. Dziecko z wnętrza zbiornika wyciągnęła matka. Chłopiec został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec LPR. Policja apeluje o większą uwagę podczas opieki nad dziećmi oraz właściwe zabezpieczanie włazów i studzienek.

- Do wypadku doszło we wtorek około godziny 14 w gminie Susiec (woj. lubelskie) - powiedziała młodsza aspirant Małgorzata Pawłowska z KPP Tomaszów Lubelski. Dodała, że dwuletni chłopiec wraz z dwójką starszego rodzeństwa przebywał na podwórku.

 

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że dzieci były pod opieką 30-letniej matki. W pewnym momencie, gdy kobieta weszła na chwilę do domu, aby skorzystać z toalety, jej najmłodszy syn wpadł do przydomowego zbiornika na nieczystości.

 

- Gdy matka usłyszała dobiegający z podwórka krzyk dzieci, wybiegła na zewnątrz - przekazała Pawłowska. - 30-latka zorientowała się, że jej najmłodsze dziecko wpadło do szamba. Ruszyła mu z pomocą i wydobyła dziecko z pułapki - poinformowała.

CZYTAJ TEŻ: Wielka Brytania: 14-latek na oczach dziewczyny utopił się w kanale

Kobieta została zbadana alkomatem. Była trzeźwa

- Chłopiec był przytomny, jednak bardzo zdezorientowany - wyjaśniła policjantka. - Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego zadecydował o przetransportowaniu dziecka Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do lubelskiego szpitala - poinformowała.

 

Dziecko trafiło do szpitalaKPP Tomaszów Lubelski
Dziecko trafiło do szpitala

 

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Dodatkowo funkcjonariusze zbadali 30-latkę alkomatem. Kobieta była trzeźwa.

 

- Prowadzone jest postępowanie pod kątem narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - powiedziała Małgorzata Pawłowska. -  Czyn ten zagrożony jest karą do pięciu lat pozbawienia wolności - dodała.

 

ZOBACZ: Życie 66-latka wisiało na włosku. Policjanci przetransportowali serce Black Hawkiem

 

Policja apeluje do rodziców i opiekunów o odpowiedni nadzór nad małymi dziećmi, zwłaszcza podczas wyjścia na dwór. Podkreślono, że ze względów bezpieczeństwa należy zabezpieczyć przeszkody i włazy, takie jak zbiornik na szambo.

 

mbl/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie