Płońsk. Nieprzytomne dziecko w rozgrzanym aucie. Policjanci wybili szybę

Polska
Płońsk. Nieprzytomne dziecko w rozgrzanym aucie. Policjanci wybili szybę
Zdjęcie ilustracyjne/Podlaska Policja
Trzylatka w rozgrzanym samochodzie straciła przytomność.

Niewiele brakowało, by na jednym z osiedli w Płońsku (woj. mazowieckie) doszło do tragedii. Policjanci zmuszeni byli tam wybić szybę w aucie, aby ratować trzylatkę. Dziecko w zamkniętym, nagrzanym samochodzie straciło przytomność, podczas gdy jego matka poszła "na chwilę do znajomych".

W miniony weekend policjanci z Płońska po godz. 16 dostali zgłoszenie, że w zamkniętym aucie na jednym z osiedli w mieście znajduje się dziecko, które nie daje oznak życia. Dziewczynka miała spoconą twarz i sine oczy. Trzylatka była też brudna, bo prawdopodobnie wcześniej wymiotowała. W samochodzie ani w pobliżu nie było tez jej opiekuna. 

Matka "poszła na chwilę do znajomych"

Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji. Funkcjonariusze widząc, w jakim dziecko jest stanie, nie wahali się ani chwili i wybili szybę w aucie. Dziewczynka początkowo nie reagowała w żaden sposób, po chwili jednak odzyskała przytomność. Policjanci przekazali trzylatkę załodze pogotowia ratunkowego, które zostało wezwane na miejsce. Zdecydowano, że nie jest konieczne przewiezienie dziecka do szpitala.

 

ZOBACZ: Kraków. Zostawiła dziecko w rozgrzanym aucie i poszła na zakupy. Interweniował antyterrorysta

 

Mundurowi ustalili, że trzylatka przebywała w aucie od co najmniej 15-20 minut. - Matka dziewczynki, która przyszła na miejsce, twierdziła, że zostawiła ją tylko na chwilę, gdyż ta spała. W tym czasie kobieta była u znajomych - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

 

Wobec matki dziecka policjanci prowadzą postępowanie. - Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, za bezpośrednie narażenie życia, grozi kara nawet 3 lat więzienia - wyjaśniła kom. Drężek-Zmysłowska.

Widzisz dziecko w rozgrzanym samochodzie? Reaguj!

Policjanci apelują, by w sytuacji, kiedy widzimy dziecko zamknięte samo w aucie w ciepły, słoneczny dzień, nie wahać się zadzwonić na numer alarmowy. 

 

ZOBACZ: Dzieci pozostawione same w rozgrzanym samochodzie. Policja apeluje o rozwagę

 

- Podczas takiej rozmowy telefonicznej uważnie trzeba słuchać oraz wykonywać polecenia dyspozytora numeru alarmowego lub policjanta. Możemy usłyszeć polecenie, aby dla ratowania życia wybić w samochodzie szybę - wyjaśniła kom. Drężek-Zmysłowska

pgo/dsk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie