Nadleśnictwo Chełm. Młode lisy wyszły z nory. Ich zabawę nagrała fotopułapka

Polska
Nadleśnictwo Chełm. Młode lisy wyszły z nory. Ich zabawę nagrała fotopułapka
Facebook/Nadleśnictwo Chełm
Młode lisy zostały nagrane podczas zabawy

Niedoliski, czyli młode lisy, zostały uchwycone przez fotopułapkę podczas zabawy wokół nory. Nagranie pojawiło się w mediach społecznościowych Nadleśnictwa Chełm. Pracownicy przypomnieli przy okazji, że do dzikich zwierząt nie należy się zbliżać, nie wolno ich też zabierać do domu.

Niedoliskami nazywa się w gwarze myśliwskiej młode lisy. Nagranie z zabawy kilku z nich wokół lisiej jamy zarejestrowała fotopułapka z Nadleśnictwa Chełm (woj. lubuskie).


"Przypominamy, że nie dotykamy oraz nie zabieramy spotkanych młodych lisów, saren i innych dzikich zwierząt do domu" - przekazano na stronie facebookowej nadleśnictwa.

 

Dodano, że ich "mama jest w pobliżu i dba o bezpieczeństwo".

 

 

Lisy łączą się w pary jedynie sezonowo

Ciąża u lisów trwa około dwa miesiące. Najwięcej ich przychodzi na świat wiosną. W miocie jest najczęściej osiem młodych.

 

Przez pierwsze 14 dni życia zwierzęta te są ślepe, a ich futro ma szary kolor z białą plamką na gardle. Dopiero starsze lisy nabierają właściwego swojemu gatunkowi ubarwienia.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Rzadkie zwierzę zauważone przez mieszkańców. Ostrzeżenia przed zbliżaniem się

 

Po sześciu tygodniach młode lisy opuszczają norę i korzystają z beztroskiego życia. Wówczas bawią się z rodzeństwem i rozwijają umiejętności łowieckie.

 

Lisy to zwierzęta samotnicze. Łączą się w pary na okres gotowy. Żyją do 12 lat.

mbl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie