Egzamin ósmoklasisty 2023. Uczniowie zmierzyli się z matematyką

Polska
Egzamin ósmoklasisty 2023. Uczniowie zmierzyli się z matematyką
PAP/Lech Muszyński
Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2023

Egzamin rozpoczął się w środę o godzinie 9:00. Uczniowie szkół podstawowych w środę zmierzyli się z matematyką. Dla ósmoklasistów jest to drugi dzień egzaminów, we wtorek pisali egzamin z języka polskiego, natomiast w czwartek przystąpią do egzaminu z języka nowożytnego. Arkusz CKE i proponowane rozwiązania zadań do dzisiejszego egzaminu ósmoklasisty pojawiły się w Interii.

Dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych we wtorek rozpoczął się trzydniowy egzamin. Pierwszego dnia ósmoklasiści przystąpili do pisemnego egzaminu z języka polskiego. Uczniowie mieli do rozwiązania 19 zadań, które odnosiły się do tekstów zamieszczonych w arkuszu. Ósmoklasiści musieli sobie poradzić z zadaniami zamkniętymi i otwartymi.

 

Odpowiedzi można sprawdzić tutaj: Egzamin ósmoklasisty 2023: Język polski. Jest arkusz CKE i odpowiedzi

Egzamin ósmoklasisty z matematyki 2023

W środę o godzinie 9:00 rozpoczął się egzamin ósmoklasisty z matematyki. Uczniowie na rozwiązanie zadań z matematyki mieli 100 minut. Wydłużony czas – do 150 minut - obowiązywał uczniów z niepełnosprawnościami, ze spektrum autyzmu, a także obcokrajowców.

 

Arkusz CKE i odpowiedzi dostępne tutaj: Egzamin ósmoklasisty 2023: Matematyka. Tutaj arkusz CKE i odpowiedzi

 

ZOBACZ: Czy jesteś mądrzejszy niż ósmoklasista? Sprawdź się

 

Każdy ósmoklasista w trakcie pisana egzaminu mógł mieć przy sobie długopisy z czarnym atramentem oraz linijkę. Dodatkowo obcokrajowcy w trakcie rozwiązywania zadań mogli skorzystać ze słownika dwujęzycznego. Obowiązkowo uczniowie musieli mieć na egzaminie legitymację szkolną lub dowód tożsamości.  

Trzydniowy egzamin ósmoklasisty

W 2023 roku do egzaminów przystąpi ponad 502,8 tys. uczniów ósmych klas szkół podstawowych. W tym roku rozwiązywać zadania podczas egzaminu ósmoklasistów będzie także ok. 14,4 tys. obywateli Ukrainy. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. 

 

ZOBACZ: Dzieci z Ukrainy piszą egzamin ósmoklasisty 2023. Specjalne zasady

 

W czwartek, podczas ostatniego dnia trzydniowego egzaminu ósmoklasisty, uczniowie zmierzą się z egzaminem z języka nowożytnego. Najwięcej uczniów zdecydowało się na przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego (97,8 proc.). Drugim najpopularniejszym wyborem był język niemiecki (1,9 proc.). W pozostałych przypadkach uczniowie wybrali języki: francuski, hiszpański, rosyjski i włoski. 

 

ZOBACZ: Kto może być zwolniony z egzaminu ósmoklasisty? Kiedy termin dodatkowy?

anw/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie