Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Arkusze i odpowiedzi w Interii

Polska
Egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. Arkusze i odpowiedzi w Interii
Polsat News

Na godzinę 9 zaplanowany jest egzamin z języka polskiego. Wtorek jest pierwszym z trzech dni, w trakcie których sprawdzona zostanie wiedza ośmioklasistów zdobyta w szkole podstawowej. W środę napiszą test z matematyki, a w czwartek z języka obcego.

Ponad pół miliona uczniów od egzaminu z języka polskiego rozpoczęło we wtorek sprawdzian podsumowujący ich wiedzę zdobytą w szkole podstawowej.

 

W środę na ławkach pojawią się arkusze z matematyki, a w czwartek z języka obcego. Wśród zdających prawie 14,5 tys. osób będą stanowić uczniowie z Ukrainy. 

Wyniki pomogą dostać się do wymarzonej szkoły

- To egzamin obowiązkowy, uczniowie przystępują do niego po ośmiu latach nauki - mówiła dla Polsat News Aneta Tołoczko-Hordyj, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr. 28 im. Stefana Żeromskiego w Warszawie.  Dodała, że jeżeli z powodu sytuacji losowej uczeń nie stawi się na majowych egzaminach, to napisze test w drugim terminie, w połowie czerwca. 

 

Wtorkowy egzamin podzielony będzie na dwie części. - Uczniowie będą odpowiadali na pytania zamknięte, będzie też część otwarta dotycząca opowiadania lub rozprawki na zadany temat - tłumaczyła Tołoczko-Hordyj.

 

 

Uczestnictwo w egzaminie jest wymagane do otrzymania promocji, natomiast same wyniki mogą okazać się pomocne podczas rekrutacji do szkoły średniej. - Wyniki zdecydują, czy uczniowie dostaną się do wymarzonej szkoły, czy też do takiej, w której w wyniku rekrutacji są jeszcze wolne miejsca - podkreśliła dyrektorka. 

Egzamin ósmoklasisty. Sprawdź odpowiedzi w Interii

Każdego dnia (od wtorku do czwartku) dokładnie o godz. 13:00 Interia będzie zamieszczać arkusz CKE z przedmiotu, który uczniowie zdawali danego dnia. Następnie publikowane będą kolejne odpowiedzi, które opracują specjaliści.

 

ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2023 z polskiego. ARKUSZ CKE i odpowiedzi 

 

Wyniki ogłoszone zostaną 3 lipca. 

ap/kg / polsatnews.pl / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie