Rosja. Zacharowa o słowach Zełenskiego: Zniszczenie Hiroszimy i Bachmutu przy zaangażowaniu USA

Świat
Rosja. Zacharowa o słowach Zełenskiego: Zniszczenie Hiroszimy i Bachmutu przy zaangażowaniu USA
witter/mfa_russia

Hiroszima i Bachmut zostały zniszczone przy zaangażowaniu Białego Domu, wynika z wypowiedzi rzecznik rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej. Podobnymi sugestiami zareagowała na słowa prezydenta Ukrainy, który porównał los obu miast, z których jedno zostało zniszczone prze amerykańską bombę atomową, a drugie przez rosyjską inwazję.

Agencja TASS podała, że rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa skomentowała porównanie przez Wołodymyra Zełenskiego zniszczonej Hiroszimy do zrównanego z ziemią Bachmutu. 

Bachmut jak Hiroszima

Po niedzielnym spotkaniu w kuluarach szczytu G7 w Hiroszimie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował premierowi Japonii Fumio Kishidzie za pomoc finansową oraz leczenie rannych żołnierzy w japońskich szpitalach.

 

Zełenski dziękując za zaproszenie na szczyt zaznaczył, iż "jest bardzo ważne, że świat może w Hiroszimie usłyszeć głos Ukrainy". 

 

Prezydent Ukrainy porównał zniszczoną przez zrzucenie amerykańskiej bomby atomowej Hiroszimę do zrównanego z ziemią przez Rosjan Bachmutu. 

 

Zełenski zaznaczył w mediach społecznościowych, że Hiroszima "w istotny sposób przypomina o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa jądrowego".

 

"Wszystkiemu winny Waszyngton"

"Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa zwróciła uwagę, że ukraiński prezydent 'porównywał zniszczoną przez amerykańską bombę atomową Hiroszimę do Bachmutu'" - podała agencja TASS.

 

ZOBACZ: Maria Zacharowa mówiła o "potomkach nazistów". Jest odpowiedź z Polski

 

Rosyjska polityk stwierdziła, że zarówno Bachmut, jak i japońska Hiroszima zostały zniszczone przy oficjalnym wsparciu Waszyngtonu. 

 

"Dobra robota, ponieważ Biały Dom zorganizował obie te rzeczy" – powiedziała Zacharowa. 

ap / map / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie