Kwota wolna od podatku. Kukiz: "Jeśli Tusk mówi, że chce dać 60 tys. zł, to znaczy, że zabierze"

Polska
Kwota wolna od podatku. Kukiz: "Jeśli Tusk mówi, że chce dać 60 tys. zł, to znaczy, że zabierze"
Polsat News
Paweł Kukiz, lider Kukiz'15, zdj. ilustracyjne

"Ja za grosz nie ufam Tuskowi. Nie wierzę mu. On mnie w tylu sprawach oszukał" - mówił w wywiadzie dla PAP Paweł Kukiz. Jego słowa odnoszą się do projektu ustawy ws. wprowadzenie kwoty wolnej, który złożyli kilka dni temu politycy PO.

Borys Budka z PO poinformował w środę, że jego klub złożył w Sejmie projekt ustawy ws. wprowadzenie kwoty wolnej od podatku w wysokości 60 tys. zł rocznie. Takie rozwiązanie wcześniej proponował lider partii Donald Tusk.

 

- Oznacza to, że każda osoba, która zarabia dzisiaj około sześciu tysięcy złotych, nie będzie płaciła podatku dochodowego - wyjaśniał Budka.

"Za grosz nie ufam Tuskowi"

Kukiz w poprzedniej kadencji postulował o wprowadzenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł. Podczas rozmowy z PAP powiedział, że udało się to zrealizować dzięki współpracy z PiS.

 

"To nie jest gra polityczna, ale ja za grosz nie ufam Tuskowi. Nie wierzę mu. On mnie w tylu sprawach oszukał, że wymienię tylko kwestie zmian w ordynacji wyborczej, likwidacji Senatu, obniżenia podatków, VAT, a wszystko zrobił odwrotnie" - powiedział.

 

ZOBACZ: Tusk do Morawieckiego: Mateusz, ale z ciebie bambik

 

"Jeżeli Tusk mówi, że chce dać 60 tysięcy złotych kwoty wolnej od podatku, to znaczy, że zabierze 30 tysięcy" - ocenił Kukiz.

 

Jak stwierdził, "można PiS-u nie lubić, można nie tolerować różnych bezeceństw w spółkach Skarbu Państwa, szczególnie w Lasach Państwowych czy funduszach sprawiedliwości, ale nie zmienia to faktu, że wywiązują się z obietnic, które dali wyborcom - w przeciwieństwie do PO czy Tuska".

 

Od 1 stycznia 2022 roku kwota wolna od podatku wynosi 30 tysięcy złotych.

ap / map / polsatnews.pl / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie