Krzysztof Gawkowski w programie "Gość Wydarzeń": W rządzie mamy dwóch chłopców w krótkich spodenkach

Polska
Krzysztof Gawkowski w programie "Gość Wydarzeń": W rządzie mamy dwóch chłopców w krótkich spodenkach
Polsat News
Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski

W rządzie mamy dwóch chłopców w krótkich spodenkach. Mówią językiem trochę ulicy, trochę szamba politycznego - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski, komentując ostatnią wymianę zdań między ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą, a premierem Mateuszem Morawieckim.

Gawkowski odnosząc się do wyników sondażu dla Wydarzeń, dotyczącego waloryzacji świadczenia 500 plus, powiedział, że Lewica była, jest i będzie za waloryzacją różnych świadczeń. - Ale mówimy też jasno: nie na 500 czy 800 plus kończy się Polska. Renty i emerytury, zżerane są przez drożyznę, problemy dotyczące wynagrodzeń nauczycieli, pielęgniarek - cały czas na tym samym poziomie - jest wiele do zrobienia - dodał. 

 

ZOBACZ: Sondaż IBRIS dla "Wydarzeń": Kosiniak-Kamysz i Hołownia trzecią siłą, Polacy podzieleni ws. 800 plus

 

Odnosząc się do spadającej inflacji, polityk skwitował: "Taniej w Polsce nie będzie". - Mamy droższe życie w Polsce. Trzeba to widzieć, rząd powinien to dostrzegać - powiedział. Dodał, że większość Polaków czuje, że waloryzacja świadczenia 500 plus to "kiełbasa wyborcza".

 

Polityk podkreślił, że "lewicowe myślenie to kompleks wszystkich świadczeń waloryzowanych".

Gawkowski: W rządzie mamy dwóch chłopców w krótkich spodenkach

Szef klubu Lewicy skomentował także wymianę zdań między premierem Mateuszem Morawieckim, a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Lider Suwerennej Polski stwierdził, że szef rządu we wszystkich unijnych decyzjach się mylił, na co premier powiedział, że "krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje".

 

- W rządzie mamy dwóch chłopców w krótkich spodenkach. Mówią językiem trochę ulicy, trochę szamba politycznego - dodał.

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro do Mateusza Morawieckiego: Zajmijmy się nie tyle krowami, co portfelami Polaków

 

- Mam wrażenie, że i jeden, i drugi polityk nie zdają sobie sprawy, że swoimi wypowiedziami szkodzą Polsce - powiedział Gawkowski. Poseł stwierdził, że zarówno Morawiecki jak i Ziobro są winni temu, że od ponad 700 dni nie ma pieniędzy z UE. Ponadto obarczył ich odpowiedzialnością za demolowanie wymiaru sprawiedliwości. - Jednemu i drugiemu należy się czerwona kartka. 

 

Gawkowski: Polska armia została skompromitowana

Poseł Lewicy komentował także sprawę rakiety, która spadła pod Bydgoszczą oraz to, że nie będzie dymisji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, ani Dowódcy Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. Tomasza Piotrowskiego.

 

- Konflikt wewnętrznie może został zażegnany, ale niesmak, jaki pozostał i brak wiedzy jaka dysponujemy jest straszy - mówił szef klubu Lewicy.

 

ZOBACZ: Paweł Jabłoński o konflikcie MON i wojska: W demokracji to normalna rzecz

 

- Polska armia została skompromitowana, polska obrona została skompromitowana. Rakieta wleciała, nikt nie wiedział o tym przez cztery miesiące, nikt jej nie szukał, a minister Błaszczak zwalił winę na podwładnych - powiedział Gawkowski. Według niego, gdyby minister Błaszczak miał honor, to podałby się do dymisji.

 

W drugiej części gościem programu byli prof. Hieronim Grala, historyk i dyplomata oraz szef Rządowego Centrum Analiz prof. Norbert Maliszewski.

 

Wcześniejsze odcinki programu "Gość Wydarzeń" można obejrzeć tutaj.

pgo/dsk / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie