Watykan: Papież odebrał telefon podczas audiencji generalnej

Świat
Watykan: Papież odebrał telefon podczas audiencji generalnej
PAP/EPA/CLAUDIO PERI
Papież Franciszek podczas audiencji generalnej

"Kiedy obowiązki wzywają, nawet papież odbiera" - napisała na Twitterze katolicka telewizja EWTN, załączając zdjęcie Franciszka rozmawiającego podczas audiencji generalnej przez telefon.

Do niecodziennej sytuacji doszło w środę. W połowie audiencji generalnej w Watykanie na chwilę zapadła cisza. Jej powodem okazał się telefon komórkowy, z którego połączenie przychodzące zdecydował się odebrać papież Franciszek.

 

Nastąpiła wtedy przerwa w czytaniu streszczenia katechez w kolejnych językach i w pozdrowieniach papieża dla wiernych z różnych krajów.

Zdjęcie z komórką przy uchu opublikowano na Twitterze. Po chwili audiencję wznowiono.

 

Papież zwrócił się do Polaków

Podczas środowej audiencji papież Franciszek tradycyjnie zwrócił się też do Polaków. - Serdecznie witam pielgrzymów polskich, a szczególnie grupę zaangażowaną w obronę życia z Bractwa "Małych stópek".

 

ZOBACZ: Prezydent Zełenski spotkał się z papieżem Franciszkiem. "Poszukiwanie dróg do pokoju"

 

- Wczoraj Kościół w Polsce obchodził wspomnienie świętego Andrzeja Boboli, jezuity, kapłana i męczennika. Polecajmy mu wszystkie trudne sprawy waszej ojczyzny i innych krajów, w szczególności sprawę pokoju w Ukrainie - podkreślił.

 

Kolejne takie zdarzenie

To nie pierwsza taka sytuacja. W 2021 roku, również podczas audiencji generalnej, tuż przed pożegnaniem się papieża z wiernymi, podszedł do niego asystent i podał telefon. Ojciec święty oddalił się na moment, by porozmawiać.

 

Watykan zapytany wówczas o to zdarzenie, wyjaśnił dziennikarzom, że była to prywatna rozmowa.

ac/pgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie