Nigeria: Gotowała przez 100 godzin. Pobiła rekord

Świat
Nigeria: Gotowała przez 100 godzin. Pobiła rekord
youtube.com/@tvcnewsnigeria
Hilda Bassey podczas gotowania

Nigeryjska szefowa kuchni spędziła 100 godzin, przygotowując posiłki non-stop. Kobieta dążyła do ustanowienia światowego rekordu Guinnessa dla najdłuższej sesji gotowania.

Hilda Bassey, szefowa kuchni w Lagos, urzekł kraj swoim maratonem gotowania, który rozpoczął się w czwartek i zakończył w poniedziałek wieczorem.

 

Prezydent Muhammadu Buhari oraz kilku polityków i celebrytów pogratulowało Bassey, podczas gdy dopingujący zwolennicy obozowali przed centrum wydarzeń, aby zobaczyć, jak 27-letnia szefowa kuchni przygotowuje mieszankę lokalnych i zagranicznych potraw, od ryżu jollof do makaronu i akary, która jest wykonana z mąki fasolowej.

 

Bassey powiedziała CNN, że była zmotywowana do próby bicia rekordu, ponieważ chce umieścić nigeryjskie jedzenie na mapie świata.

 

- Kuchnia nigeryjska jest najlepsza. Im więcej przepisów zostanie rozpropagowanych, tym więcej ludzi będzie chciało jej spróbować. Nigeryjskie jedzenie jest takim comfort food- dodała.

Rekord świata w najdłuższym gotowaniu

Obecny rekord najdłuższego gotowania należy do indyjskiego szefa kuchni Lata Tondon, który w 2019 roku ustanowił czas 87 godzin i 45 minut.

 

ZOBACZ: Wrocław: Nowy rekord świata. "Wrocław miastem gitary!"

 

Czas Bassey będzie musiał być certyfikowany przez urzędników Guinness World Record, zanim jej rekord stanie się oficjalny.

an/Reuters/CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie