Balon znad Białorusi wciąż poszukiwany. WOT sprawdzają Kaleje

Polska
Balon znad Białorusi wciąż poszukiwany. WOT sprawdzają Kaleje
Polsat News
Żołnierze WOT wznowili poszukiwania tajemniczego obiektu znad Białorusi

Kolejny dzień trwają poszukiwania tajemniczego obiektu, który przyleciał do Polski znad Białorusi. W akcji udział biorą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy wysłani zostali w okolice miejscowości Kaleje w województwie mazowieckim.

W rozmowie z Polsat News mjr Witold Sura, rzecznik prasowy Wojsk Obrony Terytorialnej, potwierdził udział w akcji 50 żołnierzy 8. kujawsko-pomorskiej brygady obrony terytorialnej.

 

- Dzisiaj rano nasza pierwsza grupa żołnierzy WOT udała się w rejon poszukiwań. Weszliśmy, ponownie, w podporządkowanie dowództwa operacyjnego rodzajów Sił Zbrojnych - powiedział.

Fragmenty na prywatnej posesji

W niedzielę na łamach "Dziennika Elbląskiego" pojawiła się informacja o odnalezieniu fragmentów tajemniczego obiektu. Miał on znajdować się na prywatnej posesji pod Szczecinkiem.

 

Informacja została jednak zdementowana przez rzecznika WOT.

 

- Również słyszałem o wczorajszym doniesieniu, natomiast nie potwierdzam tego, ponieważ w tamtym regionie w ogóle nie było naszych żołnierzy - podkreślił.

 

Obiekt powietrzny wciąż poszukiwany

Tajemniczy obiekt przypominający balon został utracony z radarów około godziny 1 w nocy z piątku na sobotę w okolicach wsi Kowalki koło Rypina (woj. kujawsko-pomorskie). W godzinach porannych na miejsce wysłani zostali pierwsi żołnierze z zespołu poszukiwawczo ratowniczego WOT. Akcja poszukiwawcza odbywała się m.in. w miejscowości Kipichy w woj. mazowieckim.

 

W związku z poszukiwaniami RCB wydało alert obowiązujący w trzech województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim i zachodniopomorskim.

 

"Trwają poszukiwania obiektu powietrznego przypominającego balon. W przypadku jego znalezienia nie podnoś, powiadom najbliższy posterunek policji" - czytamy w komunikacie.

mjo/kg / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie