Prezydent Ukrainy w Rzymie. Zełenski spotka się z papieżem

Świat
Prezydent Ukrainy w Rzymie. Zełenski spotka się z papieżem
PAP/EPA/TELENEWS
Wołodymyr Zełenski przybył do Rzymu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przybył do Rzymu. Informację tę ukraiński prezydent przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na miejscu spotkał się z premier Giorgią Meloni oraz prezydentem Sergio Mattarellą. Jak zapowiedział, dojdzie też do spotkania z papieżem Franciszkiem.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, składający w sobotę wizytę w Rzymie, przybył na spotkanie z premier Włoch Giorgią Meloni w siedzibie jej kancelarii, Palazzo Chigi. To ich kolejna rozmowa po niespełna trzech miesiącach. Wówczas szefowa włoskiego rządu odwiedziła Kijów.

Zełenski we Włoszech: To ważna wizyta

Ukraiński przywódca rozmawiał też z prezydentem Sergio Mattarellą, który zapewnił go: "stoimy całkowicie u waszego boku". 

 

To "ważna wizyta dla przybliżenia zwycięstwa Ukrainy!" - napisał Zełenski na Twitterze. 

 

 

Po południu, około godz. 15 ukraiński prezydent uda się do Watykanu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Będzie to pierwsze spotkanie z głową kościoła od rozpoczęcia inwazji Rosji. 

Zełenski w Rzymie o "zbliżającym się zwycięstwie Ukrainy"

"Dzisiaj w Rzymie. Spotkam się z prezydentem Włoch Sergio Mattarellą, premier Giorgią Meloni i papieżem Franciszkiem. Ważna wizyta dla zbliżającego się zwycięstwa Ukrainy" - napisał na Twitterze przed godziną 11:00.

 

Prezydent Ukrainy w Rzymie

Jeszcze w czwartek włoskie media nieoficjalnie informowały, że w weekend może dojść do wizyty Wołodymyra Zełenskiego. Włoska agencja ANSA przekazywała, że prezydent Ukrainy we Włoszech będzie przebywać w 13 i 14 maja. Potwierdziły się już doniesienia o zaplanowanych spotkaniach - z prezydentem, premier i papieżem. 

 

Kilka tygodni temu papież spotkał z premierem Ukrainy Denysem Szmyhalem. Podczas spotkania Franciszek kolejny raz został zaproszony do dotkniętej wojną Ukrainy.

 

W ostatnich tygodniach papież przekazał, że trwa "tajna misja" w sprawie pokoju w Ukrainie. Chociaż Franciszek nie zdradził szczegółów "misji" miała nie słyszeć o niej ani Ukraina, ani Rosja.

anw/ac/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie