Ukraina: Zamach na rosyjskiego polityka. Eksplodował ładunek pułapka

Świat
Ukraina: Zamach na rosyjskiego polityka. Eksplodował ładunek pułapka
Sledcom.ru
Zdjęcie miejsca zamachu i ładunku opublikowane przez Komitet Śledczy

W Melitopolu doszło do zamachu na rosyjskiego wiceministra administracji obwodu zaporoskiego. O sprawie oficjalnie poinformowały władze. Polityk trafił do szpitala. Został ranny w wyniku eksplozji improwizowanego ładunku wybuchowego.

Rosyjski Komitet Śledczy opublikował informację o zamachu na życie ważnego, prorosyjskiego polityka. Chodzi o osobę pełniącą obowiązki wiceministra budownictwa, architektury i usług komunalnych dla obwodu zaporoskiego.

 

W regionie funkcjonuje rosyjska administracja. We wrześniu 2022 roku Kreml w wyniku nielegalnego referendum przyłączył ten teren do Federacji Rosyjskiej.

Ładunek w koszu na śmieci

"W dniu 12 maja, w koszu na śmieci znajdującym się przy wejściu do kamienicy w Melitopolu niezidentyfikowana osoba podłożyła improwizowany ładunek wybuchowy, który został uruchomiony, gdy pełniący obowiązki wiceministra wychodził z budynku" - przekazał Komitet Śledczy w komunikacie.

 

ZOBACZ: Ukraina. Niespokojna noc. Rosjanie wystrzelili 25 pocisków manewrujących

 

Agencja Interfax dodaje, że mężczyzna - władze nie podają jego personaliów - jest ranny i trafił do szpitala. Rosyjskie władze wszczęły postępowanie karne w związku z usiłowaniem zabójstwa.

 

Rosjanie całkowicie zajęli Melitopol w marcu 2022 roku i od tego czasu okupują miasto.

jk/dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie