Tomasz Poręba: Konwencja PiS zapowiada się ciekawie. Jesteśmy pracowici jak pszczoły

Polska
Tomasz Poręba: Konwencja PiS zapowiada się ciekawie. Jesteśmy pracowici jak pszczoły
Polsat News
Tomasz Poręba

Gościem Piotra Witwickiego w piątkowym "Gościu Wydarzeń" był szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba. - Programowy ul Prawa i Sprawiedliwości zapowiada się ciekawie. Jesteśmy pracowici jak pszczoły - stwierdził. Europoseł zapowiedział, że na konwencji PiS w sobotę pojawią się znani sportowcy.

W sobotę ma odbyć się konwencja programowa PiS. Weźmie w niej udział m.in. prezes partii Jarosław Kaczyński.

 

- Planowaliśmy na połowę maja debatę programową, a na drugą połowę czerwca - konwencję wyborczą - powiedział szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

"Programowy ul PiS". Poręba o szczegółach

- Jutro będzie programowy ul Prawa i Sprawiedliwości, czyli bardzo nowoczesna i oryginalna formuła debaty o programie. Debata jest wypadkową naszych spotkań, które odbyliśmy w Polsce - stwierdził Poręba. - Jesteśmy pracowici jak pszczoły. Programowy ul Prawa i Sprawiedliwości zapowiada się ciekawie. Chcemy przedyskutować pewne propozycje programowe - dodał.

 

Zapowiedział, że wśród gości konwencji mają znaleźć się osoby ze świata sportu i kultury, np. piłkarz Sebastian Mila czy bramkarz piłki ręcznej Sławomir Szmal. - To nie będą ludzie tylko z bańki pisowskiej, tylko z szeroko rozumianego świata ekspertów - stwierdził Poręba.

 

Na konwencji zabraknie jednak polityków Suwerennej Polski. - To programowy ul Prawa i Sprawiedliwości. Będzie debata o suwerenności Polski - zauważył Poręba. Na pytanie, czy wśród gości znajdzie się Paweł Kukiz, powiedział, że nie wie. - Być może będzie, być może nie. To nie jest do końca pewne - powiedział europoseł.

 

ZOBACZ: Zbigniew Ziobro: Nie chcemy eurokołchozu regulowanego z Berlina i Brukseli

 

Na uwagę o spory między obozem PiS a Suwerenną Polską, stwierdził, że "bardzo by chciał pójść do wyborów z Suwerenną Polską". - Jeśli nie, to możemy przegrać. Jeśli pójdziemy w szeroko zjednoczonym obozie Zjednoczonej Prawicy, to wygramy te wybory - powiedział Poręba. - Jest świat medialny i świat dyskretnej polityki. Tam relacje są poprawne - dodał.

 

- Sprawczość i odpowiedzialność to nasze DNA. Jeśli chodzi o wiarygodność, to opozycja ma problem - stwierdził Poręba. Podkreślił, że twarzą kampanii będzie Jarosław Kaczyński oraz Mateusz Morawiecki i inni czołowi politycy PiS.

Rakieta pod Bydgoszczą. "Nie zadziałały procedury"

Szef sztabu PiS nawiązał również do sprawy odnalezienia w Zamościu pod Bydgoszczą rakiety, jednocześnie informując, że na konwencji ma pojawić się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. - To człowiek, który ciężko pracuje by podnieść poziom bezpieczeństwa Polski i Polaków, który uczciwie powiedział, że w przypadku tego wydarzenia nie został poinformowany - podkreślił. 

 

ZOBACZ: Rakieta pod Bydgoszczą. Jest komunikat Biura Bezpieczeństwa Narodowego

 

- To ważne, aby to wydarzenie zostało zbadane, a ewentualni winni zostali skazani. Procedury do końca nie zadziałały. To ważne aby zbadać sprawę, aby to wydarzenie się nie powtórzyło - stwierdził Poręba.

 

- Jesteśmy krajem frontowym, zaangażowanym w to, co się dzieje na Ukrainie i musimy pamiętać, że jesteśmy celem ataków rosyjskiej propagandy. Apeluję Trzeba się nad tą sprawą pochylić, ale bez emocji - mówił.

 

WIDEO: Szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba w "Gościu Wydarzeń"

 

Poręba o pieniądzach z KPO

Tomasz Poręba był także pytany o środki z Krajowego Planu Odbudowy. - Liczę, że one będą. Liczymy na to, co się stanie w Trybunale Konstytucyjnym. Dla każdego byłoby dobrze, żeby te pieniądze do Polski trafiły - podkreślił.

 

- Jestem europosłem, wiem jak Unia działa od lat i wiem jak działa zwłaszcza w ostatnim okresie. Bruksela nie jest zainteresowana tym, żeby w Polsce wygrało wybory Prawo i Sprawiedliwość - ocenił Poręba.

 

Przyznał, że nie wiem jak ws. ustawy o Sądzie Najwyższym orzeknie Trybunał Konstytucyjny. - Liczę, że ten wyrok będzie na tyle dobry, że pozwoli do powrotu do rozmów z Brukselą, które pozwolą nam z tych pieniędzy jak najszybciej skorzystać - mówił.

msm/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie