Lublin: Pierwsze dziecko znalezione w oknie życia przy hospicjum dla dzieci

Polska
Lublin: Pierwsze dziecko znalezione w oknie życia przy hospicjum dla dzieci
Facebook/Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia
Chłopiec jest w stanie stabilnym

"Dzwonek alarmujący o otwarciu naszego okna życia zadzwonił po raz pierwszy" - poinformował w mediach społecznościowych ojciec Filip Buczyński, założyciel i prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Chłopiec jest w stanie stabilnym.

Dziecko pojawiło się w oknie życia działającym przy hospicjum dla dzieci w Lublinie w piątek o 5:45. Okazało się, że to chłopiec. Jest to pierwszy noworodek w lubelskim oknie życia od czasu jego powstania, czyli od grudnia 2021 roku. 

 

ZOBACZ: Gliwice: Siedmiomiesięczna dziewczynka pozostawiona w "oknie życia"

 

"W stanie stabilnym zgodnie z procedurami został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala" - przekazał ojciec Buczyński. 

 

 

"Dzwonek alarmujący o otwarciu naszego OKNA ŻYCIA zadzwonił po raz pierwszy. Chłopcu z całego serca życzymy zdrowia. A wszystko w światowym dniu pielęgniarek i położnych" - dodał prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. 

Okna Życia. W Polsce jest ich prawie 70

Pierwsze Okno Życia powstało 19 marca 2006 roku w Krakowie. Obecnie w całym kraju funkcjonuje prawie 70 okien w ponad 60 miejscowościach. 90 proc.

 

ZOBACZ: Gniezno: Dziecko w oknie życia. Siostry znalazły chłopca

 

Okien Życia w Polsce prowadzonych jest pod patronatem Caritas. Do tej pory w Oknach Życia pozostawiono ponad 150 niemowląt.

 

Można w nim zostawić dziecko, którego matka nie chce lub nie może wychować. Najpierw trafia ono do szpitala, a potem do nowej rodziny.

 

dsk/pgo / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie