Łapiński w "Gościu Wydarzeń": PiS wie, że jak odpłyną wyborcy na wsi, to zwycięstwo będzie trudne

Polska
Łapiński w "Gościu Wydarzeń": PiS wie, że jak odpłyną wyborcy na wsi, to zwycięstwo będzie trudne
Polsat News
Krzysztof Łapiński w "Gościu Wydarzeń"

"Kryzys zbożowy" może sprawić, że twardy elektorat Prawa i Sprawiedliwości odwróci się od partii przed wyborami? - Oni mają świadomość, że jeśli odpłyną pewni wyborcy, zwycięstwo będzie trudne. (...) Poza tym nie da się ukryć, że wieś się do tego PiS przyzwyczaiła. Jeden kryzys nie spowoduje, że wyborcy się odwrócą - stwierdził były rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński w "Gościu Wydarzeń".

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości napisali projekt nowej ustawy w sprawie "usprawnienia działalności Trybunału Konstytucyjnego". Chodzi o zmianę minimalnej liczby sędziów z 11 do 9. O to, czy była konsultowana z prezydentem, Katarzyna Zdanowicz pytała byłego rzecznika PiS. 

 

- Ta ustawa na pierwszy rzut oka wydaje się kontrowersyjna, ale to nie jest tajemnicą, że nie ma zgody pewnych sędziów, czy prezes trybunału jest nią nadal, czy jej kadencja minęła. To jest kwestia, która blokuje działalność trybunały. Pamiętajmy jednak, że ten skład dziewięciu osób kiedyś istniał - odpowiedział Krzysztof Łapiński. Dodał, że "widać to, że trybunał w pewnym składzie nie jest w stanie się zebrać". 

 

WIDEO: Krzysztof Łapiński w "Gościu Wydarzeń"

 

 

- To jest takie przyznanie się (PiS - red.), że trybunał w obecnym składzie nie jest w stanie działać przez pewnego rodzaju spory wewnętrzne - powiedział były rzecznik. 

Wieś odwróci się do PiS?

- Nie mamy pewności, bo nie wiemy, jak dużej grupy rolników dotyczył "kryzys zbożowy". (...) Poza tym widzimy, że rząd PiS podjął działania, by zapobiec temu kryzysowi. Oni mają świadomość, że jeśli odpłyną pewni wyborcy, zwycięstwo będzie trudne. (...) Poza tym nie da się ukryć, że wieś się do tego PiS przyzwyczaiła. Jeden kryzys nie spowoduje, że wyborcy się odwrócą - powiedział. 

Łapiński: Trzaskowski ma mniej negatywnego elektoratu

Były rzecznik PiS stwierdził, że "opozycja powinna bać się demobilizacji swojego elektoratu" przed wyborami. W kontekście kampanii wyborczej mówi się o dwóch "twarzach" Koalicji Obywatelskiej - Donaldzie Tusku i Rafale Trzaskowskim.  Kto z nich dwóch powinien stanąć na czele? 

 

- Wydaje się, że Rafał Trzaskowski ma mniej negatywnego elektoratu i mnie mobilizuje wyborców PiS - stwierdził Krzysztof Łapiński. 

 

ZOBACZ: "Słynna brutalna złośliwość Tuska". Fogiel o reakcji Trzaskowskiego

 

Wcześniejsze odcinki programu "Gość Wydarzeń" można obejrzeć tutaj.

 

kg / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie