Niemcy. Sklep z zabawkami sprzedaje miniaturową scenę zatrzymania przez policję Grety Thunberg

Świat
Niemcy. Sklep z zabawkami sprzedaje miniaturową scenę zatrzymania przez policję Grety Thunberg
YouTube/Reuters/screen
Makieta przedstawiająca aresztowanie przez niemiecką policję szwedzkiej aktywistki klimatycznej Grety Thunberg

Niemiecki sklep z zabawkami sprzedaje miniaturową wersję momentu, w którym Greta Thunberg została wyniesiona przez policję podczas protestów - podał Reuters. Michael Hunerbein, właściciel Modell Center Hunerbein przekazał mediom, że makieta zyskała dużą popularność, a zamówienia spływają z całego świata.

Hunerbein, cytowany przez portal yahoo.com przekazał, że na początku pomysł w firmie został przyjęty sceptycznie. Decyzja o przedstawieniu momentu aresztowania szwedzkiej aktywistki została podjęta po głębokich rozważanych.

 

Miniatura została stworzona jako zestaw do makiet modeli kolejek. Kiedy sklep modelarski wypuścił ją do sprzedaży, szybko okazało się, że to strzał w dziesiątkę. Hunerbein przekazał, że zamówienia spływają z całego świata. 

 

"Poszło naprawdę dobrze. Klienci po prostu dobrze się przy tym bawią" - powiedział.

 

 

Szwedka Greta Thunberg znalazła się w połowie stycznia wśród aktywistów klimatycznych zatrzymanych podczas protestów przeciwko wyburzeniu węglowej wioski Luetzerath.

 

Na zdjęciach i nagraniach widać, że kobieta wynoszona jest przez kilku funkcjonariuszy z miejsca protestu. 

Greta Thunberg na protestach w Niemczech

Szwedzka aktywistka dołączyła do protestujących 13 stycznia tego roku. Dzień później w demonstracji wzięło udział według danych policji - 15 tys., a według organizatorów - 50 tys. osób. 

 

ZOBACZ: Niemcy. Greta Thunberg zatrzymana przez policję

 

Wówczas "Bild" informował, że 20-latka została usunięta siłą przez policjantów, ponieważ nie zastosowała się do wezwań funkcjonariuszy i nie chciała zejść z kopca ziemi. 

ap/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie