Niemcy. Greta Thunberg zatrzymana przez policję

Świat
Niemcy. Greta Thunberg zatrzymana przez policję
Reuters
Aktywistka zatrzymana przez policję

Szwedka Greta Thunberg znalazła się wśród aktywistów klimatycznych zatrzymanych we wtorek podczas protestów przeciwko wyburzeniu węglowej wioski Luetzerath - podał Reuters, powołując się na policję.

W Niemczech w okolicach wioski Luetzerath trwają protesty aktywistów klimatycznych, gdzie gigant energetyczny RWE chce wznowić wydobycie węgla. W środę do wioski wkroczyła policja, aby wyprowadzić działaczy okupujących wioskę. W piątek do protestujących dołączyła szwedka Greta Thunberg.

 

Greta Thunberg zatrzymana przez policję

We wtorek Reuters poinformował, że 20-latka znalazła się wśród aktywistów zatrzymanych przez policję. Na zdjęciach i nagraniach widać, że kobieta wynoszona jest przez kilku funkcjonariuszy z miejsca protestu. 

 

Greta Thunberg na protestach w Niemczech

Szwedzka aktywistka dołączyła do protestujących w piątek. Duża demonstracja odbyła się w sobotę w demonstracji wzięło udział według danych policji - 15 tys., a według organizatorów - 50 tys. osób. 

 

ZOBACZ: Niemcy: Protest przeciwko budowie kopalni. Wśród aktywistów Greta Thunberg i "błotny czarodziej"

 

Wówczas "Bild" informował, że 20-latka została usunięta siłą przez policjantów, ponieważ nie zastosowała się do wezwań funkcjonariuszy i nie chciała zejść z kopca ziemi. 

 

 

pgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie