Dmitrij Miedwiediew o politykach G7: W głowie mają żółto-błękitne g...

Świat
Dmitrij Miedwiediew o politykach G7: W głowie mają żółto-błękitne g...
FLICKR/Utenriksdepartementet UD
Dmitrij Miedwiediew

Dmitrij Miedwiediew ponownie postanowił obrazić zachodnich polityków. W internetowym wpisie skrytykował plan wywarcia presji gospodarczej na Rosję. "Nie mają mózgów. W głowie - tylko żółto-błękitne g..." - stwierdził, pisząc o liderach grupy G7.

Były prezydent i były premier Rosji nie ustaje w wysiłkach, by obrazić zachodnich polityków. Teraz skomentował nowy pomysł, w którym kraje grupy G7, czyli najbogatszych państwa świata, chcą całkowitego zakazu eksportu towarów do Rosji.

 

Poinformowała o tym agencja Bloomberga. W szczególności koncepcje mają promować Stany Zjednoczone, które chcą w ten sposób wywrzeć presję gospodarczą na Moskwę, która nie chce zakończyć wojny w Ukrainie.

 

ZOBACZ: Dmitrij Miedwiediew grozi zbombardowaniem Międzynarodowego Trybunału Karnego

 

Przedstawiciele państw mają rozmawiać o zakazie importu przed zaplanowanym szczytem grupy G7 w Hiroszimie, który odbędzie się w dniach 19-21 maja.

Miedwiediew: Nie mają mózgów

"Pomysł idiotów z G7 o całkowitym zakazie eksportu towarów do naszego kraju domyślnie jest cudowny, bo implikuje też kontr-zaprzestanie importu towarów z naszego kraju w najbardziej newralgicznych dla G7 kategoriach" - uważa Miedwiediew.

 

 

"W takim przypadku umowa zbożowa zakończy się dla nich i wielu innych, których jej potrzebują" - pisze polityk w Telegramie.

Opisując zachodnich polityków stwierdził, że "nie mają mózgów". "W głowie - tylko żółto-błękitne g..." - ocenił.

 

Jak będzie z ukraińskim zbożem, czas pokaże. Ostatnie miesiące pokazały jednak, że może być w dużych ilościach transportowane drogą lądową przez Polskę. Pewne jest jednak, że Miedwiediew komentując w taki sposób politykę międzynarodową, robi wszystko, by całkowity zakaz eksportu rzeczywiście stał się faktem.

jk/zdr/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie