Gdańsk: 80-latek zginął w pożarze. "Cały budynek objęty płomieniami"

Polska
Gdańsk: 80-latek zginął w pożarze. "Cały budynek objęty płomieniami"
Twitter/KM PSP w Gdańsku
Pożar gasiło sześć zastępów straży pożarnej

Pożar w parterowym budynku w Gdańsku wybuchł w sobotę wieczorem. W środku znajdował się 80-letni mężczyzna. Ratownicy wynieśli go z płonących pomieszczeń, lecz zmarł mimo reanimacji. Akcja strażaków trwała trzy godziny.

O godzinie 21:25 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze parterowego budynku przy ulicy Piekarniczej 11 w Gdańsku.  - To była taka przybudówka parterowa, kompleks obiektów - powiedział polsatnews.pl mł. bryg. Jacek Jakóbczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. 

 

ZOBACZ: Ełk: Pożar galerii handlowej. Spalił się dach


Jak dodał, gdy strażacy przyjechali na miejsce, cały obiekt objęty był płomieniami. - Pożar był bardzo mocno rozwinięty, dlatego na miejsce zadysponowano 19 strażaków z sześciu zastępów PSP. Akcja trwała około trzech godzin - zrelacjonował rzecznik.

 

Gdańsk: Starszy mężczyzna zginął w pożarze

W budynku znajdował się starszy mężczyzna, który został ewakuowany z obiektu przed przybyciem strażaków. Policjanci i osoby postronne prowadzili resuscytację 80-latka, którą później kontynuowali strażacy i ratownicy medyczni. Niestety nie udało się uratować życia mężczyzny. 

 

ZOBACZ: Pożar domu jednorodzinnego w Strzałkowie. Nie żyje jedna osoba


Przyczyny pożaru nie są na razie znane, trwa ich wyjaśnianie. Na miejscu pracowali policjanci i prokurator.

adn/wka/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie