Pożar domu jednorodzinnego w Strzałkowie. Nie żyje jedna osoba

Polska
Pożar domu jednorodzinnego w Strzałkowie. Nie żyje jedna osoba
Polsat News
W pożarze domu zginęła jedna osoba

Jedna osoba zginęła w pożarze domu jednorodzinnego w Strzałkowie w Wielkopolsce. Dwie osoby udało się wynieść z płonącego budynku. Prawdopodobnie doszło do wybuchu gazu.

Incydent miał miejsce w niedzielę wieczorem w Strzałkowie (woj. wielkopolskie). Ok. godz. 21:10 dyżurny straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego.

 

- Do zdarzenia wysłano łącznie osiem zastępów Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.  Na miejscu okazało się, że budynek objęty był całkowicie pożarem, ogień wychodził na zewnątrz - opisał w rozmowie z Polsat News bryg. Zbigniew Rzemyszkiewicz z KP PSP w Słupcy.

 

ZOBACZ: Osiecznica: Spłonęło 16 ciężarówek. Drugi pożar w tym samym miejscu

 

Strażacy poinformowali, że jedna osoba została wcześniej ewakuowana z domu przez osoby postronne. - Pierwszy zastęp, który wszedł do środka, ewakuował kolejną osobę. Prowadząc działania gaśnicze, strażacy znaleźli na piętrze budynku ofiarę śmiertelną - dodał Zbigniew Rzemyszkiewicz.

Strzałkowo: Ogień strawił dom jednorodzinny. Nie żyje jedna osoba

Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną zaprószenia ognia był najprawdopodobniej wybuch gazu. W sprawie zostanie jednak powołany biegły z zakresu pożarnictwa. Policja poinformowała, że ofiara śmiertelna to mężczyzna w wieku ok. 40 lat.

 

- Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Będziemy wykonywać wstępne oględziny, ale żeby wejść do budynku, musimy dostać potwierdzenie z nadzoru budowlanego, że miejsce jest bezpieczne - przekazała Polsat News asp. sztab. Marlena Kukawka z KPP w Słupcy.

jkm/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie