Osiecznica: Spłonęło 16 ciężarówek. Drugi pożar w tym samym miejscu

Polska
Osiecznica: Spłonęło 16 ciężarówek. Drugi pożar w tym samym miejscu
Facebook/OSP-Osiecznica
Pożar w bazie transportu w Osiecznicy

16 ciężarówek doszczętnie spłonęło w bazie transportu w Osiecznicy. Akcja straży pożarnej trwała ponad cztery godziny. Niewykluczone, że ktoś celowo podkłada ogień, ponieważ to drugi pożar na tym terenie w ostatnim czasie. - Policjanci zabezpieczają ślady i ustalają okoliczności tego i poprzedniego zdarzenia - poinformowała polsatnews.pl asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z komendy w Bolesławcu.

16 ciężarówek spłonęło na Dolnym Śląsku. Do pożaru doszło w bazie transportu w Osiecznicy. Służby dostały zgłoszenie o pojawieniu się ognia w niedzielę około czwartej rano.

 

Z ogniem przez następne cztery godziny mierzyło się 42 strażaków. Gdy doszło do zdarzenia, ciężarówki stały w bazie. 16 z nich doszczętnie spłonęło, szczęśliwie obyło się bez rannych i ofiar śmiertelnych.

 

Jedna baza, dwa pożary. Czy to podpalenie?

Z ogniem zmagało się 10 zastępów straży pożarnej, w tym mundurowi z Bolesławca oraz członkowie okolicznych OSP.

 

ZOBACZ: Ełk: Pożar galerii handlowej. Spalił się dach

 

- Na miejscu trwają czynności z udziałem biegłego. Policjanci zabezpieczają ślady i zbierają informacje, aby ustalić okoliczności tego zdarzenia i poprzedniego pożaru, w wyniku którego spaleniu uległy również ciężarówki - przekazała polsatnews.pl asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu.

 

Do wcześniejszego pożaru w tej samej bazie w Osiecznicy doszło 12 kwietnia. Wówczas spaliło się sześć pojazdów, a jeden uległ częściowemu zniszczeniu. Służby podejrzewają więc, że dochodzi tam do celowych podpaleń.

kar/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie