USA: Policja nie mogła złapać złodzieja. Pomógł dostawca pizzy

Świat
USA: Policja nie mogła złapać złodzieja. Pomógł dostawca pizzy
Facebook/Brookhaven Police
USA: Dostawca pizzy pomógł schwytać złodzieja

Dostawca pizzy podłożył nogę złodziejowi, który uciekał przed policją, czym umożliwił schwytanie - powiadomił portal NBC News. Zdarzenie zostało nagrane i opublikowane w mediach społecznościowych. Funkcjonariusze mimo wdzięczności dla dostawcy, apelują, by powstrzymywać się od działania na własną rękę podczas policyjnych interwencji.

Jak można zobaczyć na wideo, dostawca pizzy stał przed domem, do którego dowoził jedzenie i zauważył, że w pobliżu ulicy dzieje się coś niepokojącego. Mężczyzna szybko odszedł od drzwi i zlazł się w centrum wydarzeń - z samochodu wybiegł złodziej, ścigany przez policję.

 

Dostawca pizzy widząc, uciekającego mężczyznę, podłożył mu nogę. Złodziej następnie upadł na ziemię, dzięki czemu policji udało się go schwytać. - Zrobiłem to, co uważałem, że powinienem zrobić w takiej sytuacji jak ta - powiedział dostawca, cytowany przez portal.

 

"Dziękujemy za pomoc. Jeśli jesteś zainteresowany pracy, to zawsze szukamy dobrych ludzi. Cocco's Pizza Aston - masz świetnych pracowników" - podał komisariat w Brookhaven na Facebooku, zamieszczając nagranie.

 

USA: Dostawca pizzy pomógł zatrzymać złodzieja

Pościg za mężczyzną, który ukradł samochód miał miejsce w niedzielne popołudnie w Brookhaven. "Pościg zakończył się, gdy samochód uderzył w słup przed domem, gdzie znajdował się dostawca pizzy" - podał portal.

 

"Specjalne podziękowania do naszego dostawy Tylera, który dziś pomagał policji w Brookhaven i ostatecznie dostarczał jedzenie bez szwanku!!" - podała pizzeria w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: USA: "Benadryl Challange". 13-latek zmarł po wyzwaniu na TikToku. Przedawkował leki

 

Jak podała policja, złodziejem okazał się 17-letni chłopiec. Funkcjonariusze po zdarzeniu nie tylko podziękowali dostawcy pizzy, ale i zaapelowali, by obywatele nie angażowali się w niebezpieczne sytuacje, gdy przed służbami uciekają podejrzani.

 

- Prosimy wszystkich, by nie interweniowali - powiedział szef policji Michael Vice, cytowany przez portal. - Pozwólmy policji pracować. W tym przypadku się udało - dodał.

anw/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie