Japonia: 82-latek zatrzymany bez prawa jazdy. Prowadził bez dokumentu przez 60 lat

Świat
Japonia: 82-latek zatrzymany bez prawa jazdy. Prowadził bez dokumentu przez 60 lat
FLICKR/nakashi
Policja w Japonii. Zdjęcie ilustracyjne

Policja w Japonii zatrzymała 82-letniego kierowcę bez prawa jazdy. Senior z rozbrajającą szczerością wyznał funkcjonariuszom, że bez porusza się samochodem po drogach publicznych bez wymaganych dokumentów od około 60 lat.

W ubiegły poniedziałek rano policjanci z Shiso na zachód od Osaki zauważyli kierowcę, który prowadził niewielki samochód i nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zatrzymali go do kontroli.

 

Mężczyzna przedstawił się jako Toshiyuki Ishibashi. W ramach standardowej procedury poprosili go o okazanie prawa jazdy. Z rozbrajającą szczerością odparł, że nie może tego zrobić, ponieważ odebrano mu dokument w wieku około 20 lat i od tamtej pory nie starał się o nowe - relacjonuje gazeta "Sankei Shimbun".

 

Być może nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Ishibashi ma 82 lata, więc bez prawa jazdy jeździł przez około 60 lat.

 

ZOBACZ: Japonia. Aresztowano pięć osób za hodowlę genetycznie zmodyfikowanych ryb. Zwierzęta świeciły

 

Policjanci natychmiast aresztowali mężczyznę za naruszenie ustawy o ruchu drogowym.

Media bronią seniora

Nad ukaraniem mężczyzny zastanawia się portal SoraNews24. "Chociaż to, co zrobił Ishibashi, było bezsprzecznie nielegalne, trudno powiedzieć, jak duże zagrożenie rzeczywiście stanowił dla innych" - czytamy w komentarzu redakcji.

 

"Z jednej strony cofnięcie mu prawa jazdy sugeruje, że kiedy je miał, prowadził bardzo lekkomyślnie" - podkreśla portal.

 

Redakcja dodaje jednak, że fakt, iż dopiero teraz dowiadujemy się o wykroczeniu Japończyka sugeruje, że "przez 60 lat jeździł na tyle ostrożnie, że najwyraźniej nie dostał ani jednego mandatu, ani nie miał żadnego wypadku".

 

ZOBACZ: Japonia. 97-letni kierowca śmiertelnie potrącił kobietę. Wjechał w samochód, którym jechała stulatka

 

Portal podkreśla, że prowadzenie pojazdów bez odpowiednich uprawnień jest potencjalnie niebezpieczne i apeluje, by zatroszczyć się o wyrobienie prawa jazdy. Albo przynajmniej o zapięcie pasów.

jk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie