Biała Podlaska. "Zdarzenie lotnicze" z udziałem polskiego śmigłowca Mi-24

Polska
Biała Podlaska. "Zdarzenie lotnicze" z udziałem polskiego śmigłowca Mi-24
Google Maps/Wikimedia Commons/Gilze-Rijen
Do zdarzenia doszło w okolicach Białej Podlaskiej. Zdjęcie śmigłowca jest ilustracyjne

"6 marca 2023 roku, w okolicach Białej Podlaskiej, w terenie niezabudowanym, w trakcie próby przedlotowej doszło do zdarzenia lotniczego, w wyniku którego uszkodzeniu uległo podwozie i prawe skrzydło śmigłowca Mi-24" - przekazało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Na pokładzie były trzy osoby. Wszystkie trafiły do szpitala na badania profilaktyczne - dowiedział się Polsatnews.pl.

Służby prasowe dowództwa zapewniają, że "w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważnych obrażeń".

 

Wojsko w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej zaznacza też, że "zgodnie z obowiązującymi w takich przypadkach procedurami, okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśni Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego.

 

Ppłk Magdalena Busz z Dowództwa Generalnego przekazała w rozmowie z Polsatnews.pl, że na pokładzie śmigłowca były trzy osoby. Wszystkie trafiły do szpitala do szpitala na badania profilaktyczne, co - jak zaznaczyła rzeczniczka - jest standardową procedurą w takich przypadkach i nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Na miejsce wezwano straż pożarną

Do - jak informuje DGRSZ - "zdarzenia lotniczego", wezwano straż pożarną i wysłano tam kilka zastępów. Taką informację przekazał Polsatnews.pl rzecznik rzecznik prasowy lubelskiego komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. kpt. Tomasz Stachyra.

 

Zaznaczył jednak, że nie może udzielić więcej informacji, ponieważ do zdarzenia doszło na terenie wojskowym.

jk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie