Żołnierze otrzymają dodatkowe 450 zł. Szef MON Mariusz Błaszczak: Godne warunki służby to priorytet

Polska
Żołnierze otrzymają dodatkowe 450 zł. Szef MON Mariusz Błaszczak: Godne warunki służby to priorytet
PAP/Artur Reszko
Szef MON Mariusz Błaszczak wraz z polskimi żołnierzami

Żołnierze stacjonujący na wschodzie Polski otrzymają miesięcznie dodatkowe 450 zł. Rozporządzenie w tej sprawie podpisał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. "To zachęta do dalszej służby" - wyjaśnił szef resortu.

"Podpisałem rozporządzenie w sprawie dodatków finansowych dla żołnierzy pełniących służbę w jednostkach bojowych oraz w jednostkach wsparcia znajdujących się na wschodzie Polski" - napisał Błaszczak na Twitterze.

 

Jak wyjaśnił, żołnierze otrzymają po 450 zł miesięcznie.

 

 

Chodzi o brygady pancerne, zmotoryzowane i zmechanizowane oraz jednostki saperskie i inżynieryjne, a także jednostki zabezpieczające i wsparcia.

"Zachęta do dalszej służby"

"Jednym z moich priorytetów jako ministra obrony narodowej jest zapewnienie godnych warunków służby, które będą motywowały żołnierzy Wojska Polskiego" - oznajmił Błaszczak. 

 

ZOBACZ: Ten myśliwiec będzie królem przestworzy. Pojawi się w Ukrainie


Jak czytamy w liście ministra do wojskowych, dodatki zostaną przyznane jednostkom, "które były i są zaangażowane w ochronę polskiej granicy podczas ataku hybrydowego". Wicepremier przyznał, że ma to być zachęta do dalszej służby.

Obrona granic przed atakiem hybrydowym

Polska wzmacnia obecnie swoje granice z Rosją i Białorusią. Budowana jest tymczasowa zapora na granicy z obwodem kaliningradzkim. Żołnierze bronią granicy przed napływem nielegalnych imigrantów, a także w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

 

Straż Graniczna podkreśla, że strona białoruska "nieustannie wspiera nielegalnych migrantów, szczególnie w zakresie ułatwiania im pokonywania zabezpieczeń granicznych oraz przewozu w rejon granicy, wzdłuż całego jej odcinka". W tym celu kieruje ich w miejsca dogodne do jej przekroczenia - w rejony rzek granicznych, na tereny podmokłe i bagniste. 

jsd/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie