Kenia: Oszustwo na turnieju szachowym. Mężczyzna udawał kobietę

Świat
Kenia: Oszustwo na turnieju szachowym. Mężczyzna udawał kobietę
Chess Kenya
Mężczyzna założył nikab, który zasłaniał mu całą twarz, a oczy zasłonił okularami

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas rozgrywanych w Nairobi Otwartych Mistrzostw Kenii w szachach. Jeden z uczestników zawodów został zdyskwalifikowany, ponieważ przebrał się za kobietę i grał w żeńskiej części turnieju.

Zapisując się do turnieju szachowego organizowanego w stolicy Kenii, mężczyzna podał się za kobietę. Aby jego plan wypalił, przebrał się w strój muzułmanki - założył nikab, który zasłaniał mu całą twarz, a oczy zasłonił okularami.

 

Przez cały czas nie rozmawiał również nikim, aby nie zdradzać barwy swojego głosu. Jego plan wypalił. Dzięki starannej mistyfikacji został dopuszczony do gry z kobietami.

Ograł utytułowane rywalki

Organizatorzy zawodów początkowo niczego nie podejrzewali. Myśleli, że mają do czynienia z ortodoksyjną muzułmanką.

 

ZOBACZ: Ukraina. 8-latek gra w szachy na pieniądze na ulicach Łucka, by pomóc wojsku

 

Mężczyzna zdążył rozegrać cztery rundy. "Pokonał m.in. byłą mistrzynię Kenii Glorię Jumba i najlepszą zawodniczkę Ugandy Ampairę Shakirę" - informuje portal chess.com.

 

 

To właśnie niespodziewane zwycięstwa nikomu nieznanej "zawodniczki" nad znacznie wyżej notowanymi rywalkami, zwróciły uwagę organizatorów, którzy postanowili dokładniej przyjrzeć się "szachistce".

Zdradziły go buty i chód

Ponieważ zakryta od stóp do głów "kobieta" miała dziwny styl chodzenia i nosiła buty powszechnie używane przez mężczyzn, zdecydowano się na interwencję.

 

"Szachistka" została zaproszona na zaplecze i poproszona o pokazanie dowodu tożsamości. Wtedy prawda wyszła na jaw. Ukrywający się pod starannym przebraniem mężczyzna przyznał się do oszustwa. Wyjaśnił, że jest studentem, który potrzebuje gotówki.

 

ZOBACZ: Rosja: Robot do gry w szachy złamał palec 7-latkowi. Organizatorzy obwiniają chłopca

 

Oszust został natychmiast zdyskwalifikowany i wyrzucony z turnieju, a wszystkie jego punkty zostały przyznane jego przeciwnikom.

 

Pula nagród tegorocznego turnieju w Nairobi wynosiła 42 tys. dolarów. W turnieju kobiet nagrodzonych zostało 10 najlepszych zawodniczek. Zwyciężczyni zawodów zgarnęła blisko 4 tys. dolarów.

dk/dsk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie