Rzecznik PiS zapowiada, że Kaczyński wraca do objazdu po Polsce. "Opozycja powinna się bać"

Polska
Rzecznik PiS zapowiada, że Kaczyński wraca do objazdu po Polsce. "Opozycja powinna się bać"
Polsat News
Jarosław Kaczyński

- Bardzo ubolewam nad tym, że emocje opozycji ws. ukraińskiego zboża to obłuda i zakłamanie - powiedział w Polsat News rzecznik PiS Rafał Bochenek. Polityk zdradził również, że prezes PiS Jarosław Kaczyński wraca do objazdu po kraju. Zapowiedział, że jest to kwestia kilku najbliższych dni.

W środę odbyło się 74. posiedzenie Sejmu. Doszło do awantury o ukraińskie zboże w Polsce. Opozycja krytykowała rządzących za brak reakcji lub niewłaściwe działania ws. kontroli jakości żywności zza wschodniej granicy. Posłowie opozycji zarzucali rządzącym niedokładne kontrole, a liderka Porozumienia stwierdziła, że obecnie w Polsce jemy chleb "z mąki ze zmielonymi robakami".

 

Minister rolnictwa Robert Telus oskarżył z kolei opozycję o wsparcie Władimira Putina.

 

Rafał Bochenek, rzecznik PiS był pytany w programie "Gość Wydarzeń" o kłótnie podczas posiedzenia Sejmu. - Emocje były duże. Bardzo ubolewam jednak nad tym, że te emocje to też pewna obłuda i zakłamanie polskiej opozycji - stwierdził.

Bochenek: Emocje opozycji to obłuda

- Jak się okazuje media coraz częściej donoszą o kolejnych firmach i instytucjach, które są związane z politykami opozycji, PSL-u czy PO, które to zboże tonami do Polski zwoziły i importowały, zaburzając tym samym polski rynek produkcji rolnej. Dlatego dzisiaj rolnicy protestują - tłumaczył.

 

ZOBACZ: Robert Telus zlecił kontrole zboża. Odbędą się też rozmowy z ambasadorami innych państw

 

Jak tłumaczył Bochenek, aby to nadmiarowe zboże jak najszybciej wyeksportować z Polski, został wprowadzony "szereg rozwiązań finansowych dla rolników, którzy produkują zboże w Polsce". - Podejmujemy także działania związanych z blokadą napływu kolejnego zboża i innych produktów do Polski, bo to jest także kolejne zagrożenie - przypomniał. 

Rzecznik PiS komentuje wideo Tuska

Bogdan Rymanowski przypomniał nagranie Donalda Tuska, w którym polityk komentuje problemy z polskim zbożem. - Najgorszy syf wjeżdża do naszego kraju. To zboże w końcu wyjdzie z tych wagonów (...) To zboże miało pomóc Ukrainie, a tak naprawdę rujnuje polskich rolników i powoduje, że wszyscy zastanawiamy się, z jakiej mąki robiony jest polski chleb. Ostrzegałem, już w czerwcu razem z rolnikami i mówiłem, że tak się stanie - mówił Tusk.

 

 

Rafał Bochenek odpowiedział, że słyszał ten materiał. - Ja bardzo dobrze słyszałem to, co mówił Tusk. Dobrze, że wspomniał w tym materiale o Izbie Zbożowo-Paszowej, bo szefową tej izby jest pani Monika Piątkowska, kiedyś działaczka PSL, a dzisiaj odnalazła się w roli doradczyni partii pana Hołowni. Jest szefową, która integruje kilka różnych firm. Kilka firm ściągało takie właśnie zboże pod jej nosem do Polski. To jest naprawdę obłuda - ocenił rzecznik PiS.

 

ZOBACZ: Minister rolnictwa: Powiedziałem stronie ukraińskiej, że sytuacja ze zbożem jest dla nas tragiczna

 

Dodał, że opozycja chce w ten sposób "przykryć błędy ludzi", którzy są z nią "ewidentnie związani". - Błędy pana Hołowni, pani Piątkowskiej - wyliczał - Polskie Młyny, których prezesem jest pan Waldemar Pawlak, również ściągały zboże ukraińskie do Polski. I PSL jakoś na ten temat milczy. Za to protestuje i wydaje różne okrzyki z mównicy sejmowej - komentował. 

 

Na zarzuty Bochenka w sprawie zboża odpowiedział były lider PSL Waldemar Pawlak, który był gościem programu "Prezydenci i premierzy" w Polsat News [OGLĄDAJ] 

Bochenek: Prezes Kaczyński wróci do podróży po kraju

Rafał Bochenek w "Gościu Wydarzeń" został również zapytany, czy Jarosław Kaczyński wróci na trasę. - Donald Tusk jeździ po Polsce, czy prezes Kaczyński również pojawi się na trasie? - dopytywał Bogdan Rymanowski.

 

WIDEO: Jarosław Kaczyński wraca na trasę. "Opozycja powinna się bać"

 

 

- Można się uśmiechnąć, bo Donald Tusk jeździ po Polsce i notowania Platformy spadają, a prezes Kaczyński jeszcze w Polskę nie wyjechał, a notowania już rosną. To co się będzie działo, gdy pan prezes wyruszy w trasę? Myślę, że opozycja naprawdę powinna się tego obawiać - odpowiedział polityk.

 

ZOBACZ: Zboże z Ukrainy. Zełenski: Znaleźliśmy wyjście. Ostateczne rozwiązanie w najbliższym czasie

 

Bochenek zapowiedział też, że jest to kwestia kilku najbliższych dni. - Może uchylę rąbka tajemnicy: już w najbliższy weekend pan prezes weźmie udział w spotkaniu z mieszkańcami Ostrołęki. Weźmie w nim udział także Mateusz Morawiecki i minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus. Będziemy rozmawiać o problemach polskich rolników - poinformował.

 

Więcej odcinków "Gościa Wydarzeń" znajdziesz pod tym linkiem.

nb / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie