Warszawa: Ewakuacja na Białołęce. Niewybuchy znaleziono w mieszkaniu

Polska
Warszawa: Ewakuacja na Białołęce. Niewybuchy znaleziono w mieszkaniu
Google Maps
Ulica Berensona zlokalizowana jest na północy miasta

Ewakuacja kilkudziesięciu osób i zabezpieczone ładunki wybuchowe - to efekt policyjnej interwencji na warszawskiej Białołęce. We wtorek funkcjonariusze znaleźli w jednym z mieszkań przy ul. Berensona podejrzane przedmioty i wezwali pirotechników. W sprawie zatrzymana została jedna osoba.

We wtorek wczesnym popołudniem ewakuowano mieszkańców jednego z bloków przy ul. Berensona na Białołęce. Powodem był podejrzane przedmioty znalezione przez funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji.

 

- W trakcie wykonywania interwencji policjanci ujawnili przedmioty, które mogły być materiałami wybuchowymi - przekazał polsatnews.pl Rafał Rutkowski ze stołecznej policji. 

Ewakuacja mieszkańców. Na Białołęce znaleziono niewybuchy

Na miejsce wezwani zostali pirotechnicy. - 39 ewakuowanych mieszkańców szybko wróciło do swoich domów - przekazał Rutkowski. Służby zabezpieczyły dwa przedmioty, które okazały się "niewybuchami".

 

ZOBACZ: Łódź. Pomnik Jana Pawła II oblany farbą. Policja szuka sprawców

 

Policja nie przekazała jednak szczegółów na temat znalezionych ładunków. - Nie wskazujemy źródła ich pochodzenia - powiedział przedstawiciel mundurowych.

 

W sprawie zatrzymany został jeden mężczyzna. Pozostaje on do dyspozycji policjantów.

 

ap/wka/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie